KB Advisory

Poradíme vám v oblasti ESG problematiky, energetiky, obnovitelných zdrojů, dotací a výběrových řízení

Dotace z EU na zelené projekty až 65 %

Průměrná úspora 39 % na našich projektech

Sleva na úrokové sazbě pro udržitelné projekty

Poradenství KB Advisory

Proč KB Advisory

  • Jsme součástí skupiny KB a naše služby jsou založené na dlouhodobé důvěře mezi bankou a klientem

  • Specialisté KB Advisory působí ve všech regionech ČR a zajišťují odbornou asistenci ve všech poradenských oblastech

  • Máme zkušenosti v oblasti ESG poradenství

  • Vaše zájmy hájíme v souladu s pravidly, zachováním mlčenlivosti a platnou legislativou

  • Poskytujeme poradenství k dotačním projektům a jejich financování pomocí komerčních úvěrů a zvýhodněných nástrojů

  • Naši specialisté se v oblastech energetiky a dotací pohybují více než 10 let

Hodí se vědět

  • Kontaktujte nás napřímo nebo přes vašeho bankovního poradce
  • Pošleme k vám specialistu, který s vámi ZDARMA prodiskutuje váš záměr, provede vstupní analýzu a navrhne optimální řešení
  • Po odsouhlasení finálního řešení vám zašleme cenovou nabídku a návrh smlouvy/objednávky
  • Zrealizujeme domluvené činnosti (energetické materiály, analýzy, dotační žádosti, výběrová řízení apod.)

DOTAČNÍ PORADENSTVÍ

Komerční banka v rámci týmu KB EU Point a KB Advisory zabezpečuje kompletní poradensko-dotační servis zahrnující komplexní dotační poradenství (zpracování žádosti o podporu, administraci projektu a udržitelnost) s možností předfinancování dotace i spolufinancování projektu s využitím zvýhodněných programů. Naše dotační poradenské služby rozvíjíme od roku 2003, kdy Komerční banka jako první vstoupila na trh se speciálním úvěrem na financování dotačních projektů. Naším cílem je být partnerem klientům po celou dobu realizace a udržitelnosti dotačního projektu, poskytovat pro naše klienty informační servis a sledovat vhodné dotační příležitosti k vytipovaným projektům.

 

ENERGETICKÉ PORADENSTVÍ

Energetické poradenství je dnes stěžejní nástroj pro zvyšování energetické účinnosti a energetické samostatnosti všech typů společností. V této oblasti vám přinášíme sofistikované komplexní poradenství při přípravě energeticky úsporných projektů s využitím dotací i bez dotací. Cílem je posouzení možností realizace úsporných opatření, využití OZE, DZE a KVET a vyhledání případných opatření na míru dle konkrétních podmínek společnosti včetně vyčíslení orientačních investičních nákladů. K důležitým nástrojům patří také zpracování legislativou daných energetických auditů, energetických posudků a PENB.

 

ESG PORADENSTVÍ

Komplexní ESG poradenství tvoří základ pro přípravu přechodu společnosti na udržitelné a sociálně odpovědné podnikání. Cílem je poskytnout klientům orientaci v problematice ESG (Environment, Social, Governance) a budoucích povinnostech reportingu o udržitelném podnikání společnosti dle směrnice CSRD. S ohledem na komplexnost ESG problematiky se jedná o dlouhodobé poradenství a spolupráci se strategickým významem a vazbou na možnosti financování udržitelných aktivit prostřednictvím úvěrů a dluhopisů související s udržitelností (Sustanability linked loans (SLL), Green, social, sustainability bonds, Sustainability Linked Bonds (SLB)). V rámci vstupního ESG auditu vás seznámíme s budoucími povinnostmi, provedeme screening vašich stávajících aktivit v oblastech ESG, navrhneme vám priority pro snižování uhlíkové stopy a energetické náročnosti provozu a také vám připravíme základ pro reportování o vašich stávajících a budoucích aktivitách. V rámci auditu mj. získáte údaje k vaší stávající uhlíkové stopě a možnostem k jejímu snižování, energetická doporučení ke zvýšení energetické účinnosti a využívání OZE. Získáte také přehled o dotačních možnostech, které jsou k dispozici k plnění vytipovaných priorit. V rámci dodavatelsko-odběratelských vztahů tak budete mít k dispozici nejen údaje o uhlíkové stopě pro vaše obchodní partnery, ale i shrnuté možnosti, jak postupovat dál s udržitelností podnikání jako strategické priority společnosti. Na provedený vstupní ESG audit dále může navazovat zpracování komplexní ESG strategie včetně akčního plánu realizace a nastavení kritérií pro hodnocení plnění plánu.

 

MĚŘENÍ UHLÍKOVÉ STOPY

Nabízíme možnost výpočtu uhlíkové stopy společnosti jako celku nebo jeho částí včetně výpočtů uhlíkové stopy produktů, LCA, služeb a další variantní nebo srovnávací výpočty v oblasti uhlíkové stopy. Součástí výpočtů je i identifikace klíčových faktorů produkovaných emisí CO2 a související doporučení opatření pro snižování uhlíkové stopy. Součástí poradenství je i zpracování komplexní dekarbonizační strategie směřující k uhlíkové neutralitě prostřednictvím kompenzačních opatření (offsetové programy).

 

NAKLÁDÁNÍ S ODPADY

Komplexní poradenství v oblasti nakládání s odpady a jejich využití v rámci cirkulární ekonomiky. Na základě poskytnutých dat vám provedeme sken vašeho odpadového hospodářství a navrhneme opatření a projekty pro zlepšení a optimalizaci systému. Cílem poradenství je najít technicky, ekonomicky a ekologicky efektivní návrhy, jak nakládat s odpady a jak zároveň zvýšit zapojení společnosti do systému cirkulární ekonomiky, snížit celkovou produkovanou zátěž životního prostředí a přispět tak k udržitelnosti. Zhodnotíme možnosti využití dotací na navržená opatření a projekty.

 

NAKLÁDÁNÍ S VODAMI

Komplexní poradenství v oblasti nakládání s vodami v průmyslových i jiných areálech. Na základě poskytnutých informací pro vás provedeme zhodnocení nakládání s vodami (dešťovými, procesními, podzemními a dalšími typy vod) v celém areálu nebo v dílčím procesu z pohledu efektivity, vyhodnotíme možná rizika a provozní náklady v souvislosti s vodami a navrhneme potenciální projekty na úsporu vody, souvisejících energií a dalších souvisejících vstupů. Cílem poradenství je najít ekonomicky efektivní návrhy, jak nakládat s vodou a jak zároveň snížit celkovou spotřebu vody a najít možnosti jejího dalšího využití v procesu a pro životní prostředí a přispět tak k udržitelnosti. Zhodnotíme možnosti využití dotací na navržená opatření a projekty.

Kontaktujte nás

portrét Daniely Rigerové
Daniela Rigerová

Zastupuje okresy:

Blansko, Brno, Brno – venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

portrét Jana Čmeláka
Jan Čmelák

Zastupuje okresy:

České Budějovice, Český Krumlov, Domažlice, Havlíčkův Brod, Cheb, Chomutov, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Klatovy, Louny, Pelhřimov, Písek , Plzeň, Plzeň – jih, Plzeň – sever, Prachatice , Rokycany, Sokolov, Strakonice, Tábor , Tachov, Třebíč, Žďár nad Sázavou

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

portrét Ondřej Mařík
Ondřej Mařík

Zastupuje okresy:

Benešov, Beroun, Kladno, Mělník, Praha, Praha – východ, Praha Západ, Příbram, Rakovník

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

portrét Radka Polláka
Radek Pollák

Zastupuje okresy:

Česká Lípa, Děčín, Hradec Králové, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jičín, Kolín, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nymburk, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Svitavy, Teplice, Trutnov, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

portrét Soňi Vaníčkové
Soňa Vaníčková

Zastupuje okresy:

Bruntál, Frýdek-Místek, Jeseník, Karviná, Kroměříž, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Šumperk, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

Kontaktujte nás

Načítám