Přednášky, kurzy, narozeniny

Do KB Portu studenti nechodí jen pro bankovní rady nebo kvůli založení účtu. Studentská pobočka je skvělým místem pro pořádání nejrůznějších akcí.

V KB Portu se konají třeba cestovatelské přednášky nebo kurzy pro začínající podnikatele. Narozeniny jsme tu stylově oslavili se stand-up komiky a třicetileté výročí 17. listopadu zase výstavou brněnského fotografa Jefa Kratochvila.

KB Port je tu i pro vaše akce

Chcete uspořádat studentskou akci a hledáte prostor, kde by se mohla odehrávat? Pokud jste student, KB Port vybavený židlemi, sedacími pytli i projektorem je vám otevřený.

Podívejte se, co všechno se (nejen) v KB Portu děje

Vydejte se na virtuální návštěvu KB Portu a nechte se inspirovat životním příběhem mladého podnikatele Václava Staňka, pro kterého je kvalita vždy na prvním místě.

Celá přednáška na vás čeká od 20. 9. 2021 na tomto odkazu.

Kurz PodnikniTo! se stal již oblíbenou součástí KB Portu. Vzhledem k tomu, že důležité je pro nás vaše zdraví a zároveň to, abyste nepřišli o skvělé workshopy PodnikniTo!, vytvořili jsme tuto kombinaci. 20.10.2020 začne první workshop PodnikniTo!, tentokrát se bohužel nebude konat na půdě KB Portu, ale online.

Úspěšný podnikatel MaximDužek vám v průběhu několika týdnů předá své zkušenosti a know-how o podnikání. Pokud máte vlastní návrh nebo nápad na podnikání, Podnikni to! Vám řekne, jak ho co nejlépe zrealizovat.

Pokud uvažujete o podnikání již jako student, neváhejte se přihlásit na celkem 8 online workshopů, které jsou všechny zdarma. Abychom vám pomohli dosáhnout zrealizování nápadu rozhodli jsme se, pokračovat ve skvělé dvojce – KB Port a PodnikniTo. I přesto, že tentokrát aktérem nebude KB Port, neradi bychom na něj zapomněli a sdělili vám alespoň to, že doufáme, že příští workshopy spolu znovu uspořádáme v KB Portu.

Lektorem pro tento online ročník se stal mladý a úspěšný podnikatel Maxim Dužek, který vás bude motivovat k nastartování podnikatelských nápadů a poradí vám, jak si za svým cílem jít, a čeho se naopak vyvarovat.

Datum: 18. prosince 2019

Vánoční pohoda z trhů na náměstí Svobody se přenesla i do naší studentské pobočky. Podívejte se, jak to KB Portu i našim bankovním poradcům ve vánočním sluší.

Datum: 4. prosince 2019

Dvouměsíční kurz Podnikni to!, který se konal v KB Portu, je u konce. Úspěšný podnikatel Libor Hoření v průběhu několika týdnů předával studentům své zkušenosti a know-how o podnikání. Účastníci kurzu přišli s vlastními návrhy na podnikání, a díky Podnikni to! vědí, jak je co nejlépe zrealizovat.

Mnoho studentů uvažuje o podnikání již během svého studia. V realizaci jejich nápadů jim ale často brání nedostatek zkušeností. Proto se projekt Podnikni to! spolu s KB Portem rozhodl uvést blok přednášek s praktickými radami, jak s podnikáním začít.

Lektorem pro tento ročník se stal mladý a úspěšný podnikatel Libor Hoření, který účastníky motivoval k nastartování jejich podnikatelských nápadů a poradil jim, jak si za svým cílem jít, a čeho se naopak vyvarovat.

Datum: 17. listopadu 2019

Při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce jsme v neděli 17. listopadu připravili pro širokou veřejnost speciální program s výstavou od Jefa Kratochvila.

Studentský KB Port tentokrát nebyl jenom studentský. Ožil totiž výstavou fotografií Jefa Kratochvila z listopadu 1989, která připomněla, jak probíhala sametová revoluce v Brně. Fotografie si chodili prohlédnout kolemjdoucí od nejmenších po nejstarší, ale i davy lidí z náměstí Svobody, kde se konala oficiální oslava výročí sametové revoluce. Navštívil nás také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Návštěvníci výstavy v KB Portu se mohli zahřát výbornou kávou, čokoládou nebo čajem, které jsme si pro ně připravili zdarma. Atmosféru konce 80. let doplnily speciální cupcaky s dobovými hesly jako „Havel na Hrad“ nebo „Pravda vítězí“. Celý den navíc byla celá komerční banka na náměstí Svobody nasvícena v barvách trikolóry.

Výstavu si lidé mohou prohlédnout symbolicky až do 17. prosince 2019.

 

Datum: 10. října 2019

Už jsou to dva roky, co se o studenty z Brna a okolí stará unikátní pobočka, která byla jejich potřebám ušitá přímo na míru. A to jsme nemohli nechat jen tak. Připravili jsme proto našemu KB Portu oslavu, kde se měli všichni možnost něco naučit, ale taky pořádně zasmát.

Jako první přijeli zástupci Domu zahraniční spolupráce a brněnské Mendelovy univerzity poradit studentům, jak se dostat na Erasmus. Dozvěděli se, jaké jsou možnosti, co pro studium v zahraničí musí udělat, a jak si Erasmus co nejvíc užít. Student z Mendelovy univerzity na závěr přednášky popovídal o svých Erasmech z Řecka a Norska. Zatímco v Řecku si užíval tepla a levných služeb, v Norsku se kvůli vysokým cenám naučil s kamarády vařit vlastní pivo.

Další na programu byla youtuberka Aneta Chroustová, která je známá také díky svým cestám do zahraničí. Poprvé na Erasmus vyjela na Maltu, podruhé do Portugalska. Aneta vytvořila příjemnou přátelskou atmosféru a její povídání o zážitcích ze studijních pobytů si všichni užili.

Oslavu zakončili komici ze Stand-up factory. Jejich skvělá a hlavně vtipná show pobavila opravdu každého, a smích z KB Portu šel slyšet až na druhý konec náměstí Svobody. Byla to zkrátka oslava se vším všudy!

 

Datum: 15. června 2019

Brněnská Masarykova univerzita oslavila 100 let své existence ve velkém stylu. A Komerční banka společně se studentskou pobočkou KB Port u toho nechyběly. Pro návštěvníky festivalu MUNI 100 jsme připravili stánek plný zábavných aktivit, her a v horkém počasí potěšily naše osvěžující melouny.

Sté výročí založení oslavila Masarykova univerzita v sobotu 15. června na brněnském výstavišti festivalem MUNI 100. Program akce nabídl hudbu, divadlo či výstavu všech univerzitních fakult. Festivalem provedl moderátor Ondřej Sokol a o hudební vystoupení se postaral Vojtěch Dyk s B-Side Bandem. Oslavu univerzity završil ohňostroj nad hradem Špilberk.

Součástí festivalu, na který zavítalo přes 9 000 lidí, byl také stánek Komerční banky a studentské pobočky KB Port. Stánek jsme pojali jako herní prostor, který byl celý v duchu nové limitované edice karet, populárního seriálu The Big Bang Theory. Změřit svou sílu mohli návštěvníci stánku na siloměru za pomocí kladiva. Ukazatel síly se u těch nejsilnějších vyšplhal až k Sheldonovi, nejvýraznější postavě seriálu. Siloměr návštěvníky hodně bavil a od začátku akce se prakticky nezastavil.

Dalšími hrami byl stolní fotbálek nebo balanční dráha. A kdo si chtěl jen odpočinout, byla pro něj připravena lounge zóna s pytli na sezení. Návštěvníkům festivalu jsme udělali radost také chlazenými melouny, které jsme na místě porcovali a nabízeli zdarma. V horkém počasí přišly obzvlášť vhod. Festival v tropickém počasí jsme zpříjemnili i těm, kteří od nás dostali vějíře. Pro nejmenší byla připravená joja a další hry, které si mohli odnést domů.