Sbírky a benefiční akce

Významnou podporu získává Nadace od zaměstnanců Skupiny KB. Ti se na činnostech Nadace podílejí ať už formou pravidelného příspěvku, jednorázového daru, nebo zapojením se do některé z benefičních sbírek a akcí

Zaměstnanci Skupiny Komerční banky darovali
v roce 2022 více než

6,4 milionu Kč

Zaměstnanecké sbírky, benefiční akce a dobrovolnictví v roce 2022

Díky nekonečné štědrosti dárců z řad zaměstnanců Skupiny KB jsme prostřednictvím humanitární sbírky pro Ukrajinu a prostřednictvím benefičních akcí získali více než 6,4 milionu korun.

Těší nás, že se Nadaci Jistota opakovaně daří zaměstnance Skupiny KB i ostatní dárce inspirovat k dobrým skutkům. Děkujeme za pomoc všem našim podporovatelům a spřízněným duším, kteří se pravidelně zapojují do benefičních a dobrovolnických akcí i sbírek. Vážíme si toho a těší nás, že chcete být naší součástí a dáváte poslání nadace smysl.

V roce 2022 se konala řada tradičních, ale i nových benefičních a dobrovolnických akcí. Začátek roku jsme zahájili již tradiční tříkrálovou sbírku s výtěžkem 28 933 korun. V květnu 260 zaměstnanců podpořilo nadaci dojížděním do práce na kole v rámci květnové výzvy a ujelo dohromady rekordních 86 475 kilometrů v 87 týmech a 20 městech po celé České republice. Stejně vysokou sumu v korunách Komerční banka věnovala na podporu projektu na pomoc rodičům samoživitelům Nadace Jistota. 6. června se konal charitativní golfový turnaj za účasti 43 zaměstnanců a zástupců spřízněných společností Komerční banky. Výtěžek ve prospěch nadace činil 491 718 korun. V září jsme se charitativním stánkem s výtěžkem 31 700 korun zapojili do sportovního dne zaměstnanců Komerční banky a 80 zaměstnanců se zúčastnilo KB Cyklojízdy do Plzně a zpět a svou účastí i příspěvky přispěli nadaci částkou 220 tisíc korun.

Týden s Nadací 2022
V říjnu se mohli zaměstnanci Skupiny KB zapojit do tradičního Týdne s Nadací. Představili jsme kolegům smysluplnost firemního dobrovolnictví s organizací Adra, na více než 20 místech po celé České republice se konala charitativní snídaně pro nadaci, jejíž výtěžek dosáhl částky 290 522 korun. 5. října jsme svojí účastí podpořili „papučový den“ a tím i mobilní hospicovou péči v České republice. V závěru týdne jsme uspořádali seminář na téma, jak o sebe duševně pečovat, s Centrem LOCIKA.

Předvánoční aktivity Nadace
Na Mikuláše se opět konala oblíbená vánoční aukce, do které věnovali zaměstnanci vlastnoruční výrobky a ty byly poté v napínavém souboji vydraženy za 29 866 korun. 12. prosince se konal charitativní hokejový zápas UK Hockey Prague z. s. a 20. prosince proběhl v KB ve Stodůlkách prodej vánočního cukroví, které upekly kolegyně z Komerční banky, KB Pojišťovny, KB Penzijní společnosti a KB Factoringu, díky čemuž získala Nadace Jistota 18 450 korun. Koncem roku mohli zaměstnanci darovat Nadaci Jistota zbývající nevyužité prostředky na stravování v Cafeterii MojeBenefity od Sodexo a věnovat je ve prospěch nákupu potravin pro rodiny bez prostředků.

Sázeli jsme budoucnost s KB Penzijní společností a Nadací Partnerství
20. října v Den stromů jsme se připojili k výsadbě potomka slavného svatováclavského dubu na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou a poté společně se zaměstnanci i klienty Komerční banky a Enviros pomohli s obnovou polní cesty a vysadili 38 vzrostlých stromů. Díky Nadaci Partnerství víme, jak správně zasadit strom, i to, jak důležitá je následná péče o něj. Společně se zaměstnanci KB Penzijní společnosti a žáky dvou tříd základní školy jsme v listopadu pomohli s výsadbou ovocných stromů do původní aleje lemující cyklostezku nedaleko Čáslavi. Zaměstnanci Skupiny KB také uklízeli Česko, zapojili se do akce Swap Prague, pomáhali v ostravské zoologické zahradě i v dalších neziskových organizacích.

Za veškerou dobrovolnickou, materiální i finanční pomoc v neuvěřitelné celkové výši více než 6,4 milionu korun všem ze srdce děkujeme.