Samoživitelé

Pomozte společně s námi rodičům samoživitelům v těžké životní situaci

Rodiče samoživitelé jsou dlouhodobě ohroženou skupinou obyvatelstva, kterou velmi negativně poznamenala dlouhá koronavirová krize a současné zvyšování nákladů na základní životní potřeby. Situace má mnohdy až zničující vliv na jejich životy. 

Přineste i letos společně s námi radost a jistotu do nelehkých životů rodičů samoživitelů! Pomozte jejich situaci zlepšit a odstartovat životní změnu, které by z vlastních prostředků jen těžko dosáhli. 
 
Podpořte společně s námi konkrétní rodinu a její aktuální potřeby na její transparentní účet. 

Každý váš příspěvek zdvojnásobíme. 

Použité fotografie jsou z důvodu zachování anonymity rodin pouze ilustrační.

fotka dětí

Barbora s Eliškou bez finančních prostředků

Barbora žije s dvouletou dcerou Eliškou. Je v tíživé finanční situaci, celý rodičovský příspěvek i přivýdělek dává na uhrazení nájmu. Ráda by si pronajala více vyhovující bydlení a také našla stabilní zaměstnání. Příspěvek na kauci a úhradu prvního nájmu jí k tomu výrazně pomůže. 

Pro Barboru vybíráme 30 000 Kč

fotka dětí

Zvýšení kvality života pro Lucii

Lucie pracuje v neziskové organizaci jako asistentka na poloviční úvazek a je maminkou pětileté Nikolky. Otec je opustil a výživné neplatí. Příjem rodiny je příliš nízký i proto, že Lucii jsou ze mzdy strhávány exekuce související s dluhy otce dítěte.  Velmi by ocenila jakoukoliv pomoc s placením nájmu. Ušetřené peníze by pomohly zvýšit kvalitu života jí i Nikolce. 

Pro Lucii vybíráme 46 000 Kč

fotka dětí

Důstojné bydlení pro Lenku se synem

Lenka je matkou čtyř dětí. Lenka v manželství zažívala domácí násilí, od manžela odešla a s nejmladším synem našla útočiště v azylovém domě. Dnes žijí na ubytovně. Proto by poskytnutý dar využila na úhradu kauce ve vhodnějším bydlení nájem a další poplatky. 

Pro Lenku vybíráme 45 000 Kč

fotka dětí

Pomoc pro Michaelu a Adámka

Michaela je zaměstnankyní Modré pyramidy. Je samoživitelkou na mateřské dovolené. Adámek je přeživším předčasně narozeným dvojčátkem. Má řadu neduhů nedonošeného miminka, opožďuje se ve vývoji a toto opoždění se neustále prohlubuje. Především mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Michaela žádá o finanční podporu na rehabilitace, zdravotní pomůcky.

michaele jsme již pomohli. Děkujeme!

fotka dětí

Bětka a její cesta za lepší budoucností

Bětka se svými dvěma dětmi, žije na ubytovně. Utekli sem od agresivního partnera a otce. Život na ubytovně je mimořádně obtížný. Bětka by jednou s dětmi ráda odešla do svého bytu, v tuto chvíli by však chtěla pomoci zajistit odpovídající vybavení pokoje - postele, židle, psací stůl, peřiny a vysavač.

Pro Bětku vybíráme 25 000 Kč

fotka dětí

Domov pro Karolínu s dcerou


Karolína s dcerou bydlí od konce roku 2020 v tréninkovém bytě, protože nezvládala platit komerční bydlení. Dcera v září nastoupí do školky a Karolína bude mít možnost zlepšit svoji finanční situaci částečným pracovním úvazkem. Finanční příspěvek na kauci a první nájem ji pomůže získat stálé bydlení v podobě obecního bytu.

Pro Karolínu vybíráme 23 141 Kč

fotka dětí

Samostatné bydlení pro Helenu s dětmi

Helena je matkou tří dětí, která nikdy nebydlela s dětmi sama. Požádala o pomoc službu „prevence bezdomovectví“ a získala podnájem tréninkového bytu. Podpora bude končit a rodina hledá nový domov. Navýšení jistoty, kterou má Helena složenou u Armády spásy, by rodině pomohlo získat podnájem v obecním bytě a uhradit první nájemné a kauci.

Pro Helenu vybíráme 26 395 Kč

fotka dětí

Nové bydlení pro Žanetu se synem

Žaneta a její malý syn začali bydlet v tréninkovém bytě v roce 2020, kvůli nedostatečnému prostoru v bytě rodičů. Žanetě se podařilo získat zaměstnání. Velkou pomocí by pro ni byl příspěvek na kauci na bydlení, která je nutná při přechodu do obecního bytu a na úhradu prvního nájmu.

Pro Žanetu vybíráme 15 550 Kč

fotka dětí

Petr s Adámkem bez maminky

Petr žije sám se synem Adámkem od té doby, co Adámkova maminka na podzim roku 2021 zemřela. Bydlí v malém pronajatém bytě. Petr musel přestat chodit do práce a celodenně se stará o syna. Veškeré příjmy rodina vydává za nájemné a zajištění základních potřeb. Potřebují nyní pomoci překonat náročné období.

Pro Petra vybíráme 73 000 Kč

fotka dětí

Bydlení pro Karolínu s dětmi

Karolína vyrůstala v dětském domově. Otec se o děti nezajímá a výživné neplatí. Karolína se musí vystěhovat ze zchátralého bytu. I když aktivně hledá zaměstnání, situaci komplikuje dojíždění z malé vesnice a zdravotní problémy staršího syna. Příspěvek na kauci a nájem jí umožní najít pro rodinu vhodné bydlení.

Karolíně jsme již pomohli. Děkujeme!

fotka dětí

Naděje pro Blanku se synem

Blanka vychovává sama sedmiletého syna Marka. Pracuje jako pomocná síla ve školní jídelně. Velmi ráda by pracovala v terénní pečovatelské službě, což by pro ni znamenalo lépe placenou práci s variabilní pracovní dobou. K tomu potřebuje řidičský průkaz skupiny B. Z vlastních prostředků ale autoškolu zaplatit nezvládne.

blance jsme již pomohli. Děkujeme!

fotka dětí

Bezpečný domov pro Veroniku

Veronika se stará o dvě děti ve věku 6 a 13 let. Dlouhodobě zažívala těžkou formu domácího násil. V současnosti žije Veronika na přechodnou dobu v bytě známých a hledá stálé bydlení. Finanční příspěvek jí pomůže s úhradou části nákladů na bydlení, dále na zajištění základních životních potřeb a nákup oblečení a školních potřeb pro děti.

veronice jsme již pomohli. DĚkujeme!

fotka dětí

Pomoc pro těhotnou Martu bez příjmů

Marta vyrůstala v dětském domově. Opustila partnera kvůli fyzickému napadení, ovšem krátce poté zjistila, že s ním čeká své první dítě. Nemá žádné rodinné zázemí, je bez příjmů a nemá nárok na peněžitou pomoc v mateřství ani jiné dávky. Finanční podpora by jí pomohla překonat období bez příjmu a pokrýt základní životní potřeby.

Pro Martu vybíráme 40 000 Kč

fotka dětí

Bydlení bez štěnic pro rodinu Marcely

Marcela sama pečuje o šest dětí. Má dvě zaměstnání, aby rodinu uživila. Otec dětí neplatí výživné a v minulosti Marcelu fyzicky napadal. Rodina bydlí v problematické lokalitě v Mostě, v bytě je sužují štěnice, kvůli kterým děti trpí zdravotně i ve škole. Finanční podpora by Marcele pomohla získat bydlení v lepší lokalitě.

Pro Marcelu vybíráme 20 000 Kč

fotka dětí

Aby mohla Andrea žít se svými dětmi

Andrea se stará se o pět nezletilých dětí. Před loňskými Vánocemi přišla o střechu nad hlavou. Děti skončily v sociálním zařízení Charity Most. Matka bydlí u příbuzných, děti navštěvuje a aktivně se snaží situaci změnit. Bohužel nemá nárok na žádné sociální dávky. Darované peníze by paní Andree pomohly získat bydlení, a začít nový a lepší život.

Pro Andreu vybíráme 40 000 Kč

qr platba

Podpořte všechny rodiny

Nemůžete se rozhodnout, kterou rodinu podpořit?

Svůj příspěvek můžete poskytnout na celý projekt a pomoci všem rodinám.

Vážíme si vaší pomoci. Děkujeme, že pomáháte s námi!

fotka dětí

Pomoc týrané Renatě z finanční krize

Renata je maminkou tří dětí, nejmenší Angess jsou 2 měsíce. Renatu zažívala domácí násilí a je ve špatném psychickém stavu. Nemá v okolí nikoho, na koho by mohla požádat o pomoc. Finanční situace rodiny je kritická. Finance by využila na nákup lednice a potřeb pro nejmenší dceru a jako příspěvek na nájem.

Pro Renatu vybíráme 40 000 Kč

fotka dětí

Hana s miminkem v azylovém domě

Hana je maminkou dvou dětí. Když byly synovi čtyři měsíce, umřel mu náhle tatínek. Syn teď žije u Hančiných rodičů, ona s dcerkou v azylovém domě. Finanční podpora by jí pomohla při hledání bydlení, aby mohla být rodina spolu, dále na nezbytné potřeby pro miminko a úhradu občasného hlídání.

Pro Hanu vybíráme 50 300 Kč

fotka dětí

Pomoc pro Ludmilu s péči o syna

Ludmila se sama stará o tři děti. Kubíkovi byl v raném věku diagnostikován autismus, verbální i neverbální porucha řeči a mentální postižení. Péče o něj je tak velmi náročná. Finanční podporu by Ludmila využila pro zajištění terapií, kroužků a osobní asistence, což by ji velmi pomohlo s péčí o Kubu, když je v práci.

Pro Ludmilu vybíráme 35 400 Kč

fotka dětí

Lepší život pro Hanu s dětmi

Hanu opustil partner a nechal ji se dvěma dětmi poté, co byla u syna zjištěna srdeční vada a další obtíže. Když byl synovi rok, podstoupil operaci srdce. Dcera v důsledku obtížné situace v rodině začala mít psychické problémy a zdravotní potíže neminuly ani Hanu. Rodina by velmi přivítala finanční pomoc pro zajištění terapií, kroužků a osobní asistence.

Pro Hanu vybíráme 25 000 Kč

fotka dětí

Pomoc pro ovdovělou Markétu a 4 děti

Markéta pečuje o čtyři děti. Kvůli obtížné životní situaci a následným depresím musela být v minulosti hospitalizována, otec dětí nedávno spáchal sebevraždu. V domácnosti rodině chybí důležité vybavení, na které Markéta kvůli dluhům neušetří. Dětem chybí počítač pro školní přípravu a rodině by velmi pomohl příspěvek na dluh na nájemném.

Pro Markétu vybíráme 32 500 Kč

fotka dětí

Potřebná péče pro Milanova syna

Milan je vdovec, který žije se synem v bytě 1 + 1 blízko vyloučené lokality v Ostravě. Syn má obtíže ve škole. Pro Milana je obtížné skloubit zaměstnání s péčí o syna. Žádá o pomoc s péčí o syna, aby nepřišel o práci a příspěvek na kauci na nový byt v bezpečnější lokalitě ve městě.

Pro Milana vybíráme 41 800 Kč

fotka dětí

Nový domov pro Denisu

Denisa bydlí s malými syny v azylovém domě. Na péči zůstala sama, což se podepsalo na jejím psychickém zdraví. Nemá mnoho možností, jak svůj příjem vylepšit, přesto se jí podařilo zajistit si brigádu. Ráda by pro rodinu získala vlastní bydlení. Žádá o finanční pomoc s kaucí a prvním nájmem ve vlastním bytě.

Pro Denisu vybíráme 47 220 Kč

fotka dětí

Pomoc pro Annu a dvě děti

Anna se dvěmi malými dětmi se po více jak roce pobytu v azylového domě přestěhovala do nájemního bytu. Syn z předchozího vztahu vyrůstá u otce a druhý před rokem a půl tragicky zahynul. Anna prožívá velmi těžké životní období. Podpora by jí pomohla překlenout složité období. V září nejmladší syn nastoupí do školky a ona bude moci nastopit do práce.

Pro Annu vybíráme 54 520 Kč

fotka dětí

Helena s malými vnoučaty bez příjmu

Helena sama vychovává svá vnoučata v předškolním věku. Jejich matka o děti nejeví zájem. Helena se o děti vzorně stará, musela opustit zaměstnání. Zažádala o dávky pěstounské péče a snaží se pro děti najít školku. Dostala se do finanční tísně a přišla o byt. Žádá o finanční pomoc, která jí pomůže překonat komplikované období.

Pro Helenu vybíráme 53 520 Kč

ruce vytvari srdicko

Podpořte všechny rodiny

Nemůžete se rozhodnout, kterou rodinu podpořit?

Svůj příspěvek můžete směrovat na celý projekt na účet Nadace KB Jistota a pomoci všem rodinám.

Vážíme si vaší pomoci. Děkujeme, že pomáháte s námi!