Aby Květoslava se čtyřmi syny nepřišla o střechu nad hlavou

Příběh Květoslavy

Květoslava bydlí v malém bytě o velikosti 1 + 1 se čtyřmi syny. Nejmladší syn trpí korigovanou transpozicí velkých tepen. Jedná se o vzácnou srdeční vadu, kvůli které musí být Květoslava se synem doma, nemá možnost nastoupit do zaměstnání, a tím pádem ani zlepšit finanční situaci rodiny. Sama Květoslava má cukrovkou 1. typu a jednomu ze starších synů byl diagnostikovaný syndrom ADHD. Otec rodinu opustil, když byla Květoslava v 6. měsíci těhotenství a společně zjistili, že jejich nenarozený syn má závažnou srdeční vadu. Rodina se dlouhodobě potýká se špatnou finanční situací.

Květoslava není kvůli svým nízkým příjmům schopna pravidelně platit nájem ani uhradit kauci na bydlení. Spolu s narůstajícím dluhem na nájmu roste také riziko, že rodina přijde o střechu nad hlavou. Kromě toho, že je paní Květoslava uživatelkou služby Prevence bezdomovectví, spolupracuje také se Sociálně aktivizační službou pro rodiny s dětmi, kde je cílem zajistit pro syny paní Květoslavy možnost kvalitního vzdělávání, přípravy do školy a trávení volného času. Rodině paní Květoslavy by pomohlo, kdyby měla uhrazenou kauci na bydlení a dluh, což patří mezi podmínky pro setrvání v bytě. Případně by uvítala úhradu nákladů na volnočasové aktivity kluků.

Paní Květoslava spolupracuje se sociálními službami Armády spásy již třetím rokem, svou životní situaci se usilovně snaží zlepšit, za své syny bojovat a zajistit jim zdravý a jistý domov. Cesta za naplněním tohoto snu je však trnitá a pro řadu potíží, se kterými se musí rodina potýkat, je vysněný domov v nedohlednu. Proto by paní Květoslava se svým klučičím čtyřlístkem ocenila jakoukoliv další pomoc a věří, že s každou takovou pomocí je blíže ke svému snu.

Kdo stojí za Květoslavou?

Armáda spásy Kopřivnice  (https://armadaspasy.cz/pobocky/koprivnice/)

Cílem Armády spásy, která v České republice působí od roku 1990 a v Kopřivnici pak od roku 2017, je fyzická, sociální, morální a duchovní podpora lidí všech věkových kategorií v obtížné životní situaci, a to na křesťanských principech. Organizace se zaměřuje také na ty, kdo hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Armáda spásy provozuje sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytuje více než 60 registrovaných sociálních služeb. Každý den jejich služeb využívá přes tisíc znevýhodněných osob.

Pro Květoslavu

Společně jsme vybrali 59 773 Kč

Přispěli jsme:

  • 12 400 Kč na kauci na bydlení
  • 43 773 Kč na dluh na nájmu
  • 3 600 Kč na členský poplatek ve fotbalovém družstvu

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny