Nový domov pro Denisu

Příběh Denisy

Denisa se dostala do tíživé životní situace, kdy se musí sama postarat o své dva malé syny ve věku 4 roky a 1,5 roku, přičemž nemá podporu ze strany rodiny ani bývalého partnera, a zůstala tak na péči sama, což se odrazilo na jejím psychickém zdraví. Velkou motivací jsou jí její děti a velice se snaží, aby vše zvládla a mohla tak být svým dětem dobrou matkou a zajistit jim vše, co potřebují. Vzhledem k situaci však nemá dostatek finančních prostředků na komerční nájemné, proto nyní bydlí v azylovém domě. Denisa je velmi motivována na své situaci pracovat a spolupráci s ní hodnotíme velice kladně. 

Jakožto samoživitelka však stále naráží na omezený rozpočet, který je tvořen především rodičovským příspěvkem, a vzhledem k věku dětí nemá mnoho možností, jak svůj příjem vylepšit. Přesto se jí podařilo zajistit školku pro staršího syna a s mladším synem, pro kterého nemá hlídání, dochází na brigádu (úklid fitness centra). Jedná se však jen o přivýdělek a Denise se tak nedaří dopřát dětem vše, co by si pro ně přála. Především se jí nedaří našetřit na pronájem, protože veškeré měsíční finance vystačí jen na pokrytí nejdůležitějších položek jako jídlo, léky a výdaje na bydlení.

Denisa žádá o finanční příspěvek na zajištění základních potravin, na proplacení školkovného a stravného pro staršího syna a na proplacení kauce na bydlení a prvního nájmu. Vaše pomoc by Denise a jejím dětem pomohla získat vlastní domov a posunout se v životě dál.

Kdo stojí za Denisou?

SPOLEČNOU CESTOU z.s. (https://www.spolcest.cz)

Spolek, který od roku 1997 poskytuje službu azylového domu (Azylové ubytování Společnou cestou) pro rodiny s dětmi. Jedná se tedy o pomoc rodičům samoživitelům, úplným rodinám, ale i dalším osobám, např. pěstounům, kteří mají do své péče svěřené dítě, přičemž službu poskytujeme v samostatných bytových jednotkách na neveřejné adrese na území Prahy. Dále poskytujeme sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, tedy individuální podporu rodinám s dětmi v tíživé sociální situaci, kterou nejsou schopny zvládnout samy apod. 

Pro Denisu

Společně jsme vybrali 47 220 Kč

Přispěli jsme:

  • 6 000 Kč na sociální pracovnice
  • 1 000 Kč na nákup základních potravin a léků
  • 15 000 Kč kauce na bydlení
  • 15 000 Kč na nájem 
  • 5 320 Kč na stravné v mateřské  školce
  • 4 900 Kč na školné v  mateřské školce

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny