Bětka a cesta za lepší budoucností 

Příběh Bětky

Bětka je maminkou žijící na ubytově, kam se nastěhovala se svými dvěma dětmi Honzou a Dianou, které navštěvují základní školu. Rodina přišla ze vzdáleného města v situaci, kdy řešila útěk od otce dětí, který je závislý na drogách. Život s ním nebyl pro maminku ani dvě dospívající děti nijak jednoduchý. Jelikož se agresivní útoky táty dětí stupňovaly, rodina neměla dostatek finančních prostředků, často nebylo co jíst a domácnost byla neustále v nepořádku.

Život na ubytovně není vůbec jednoduchý, jsou zde sestěhovaní lidé z celé republiky, ti, kdo by za normálních okolností spolu vůbec nebydleli. Na ubytovně jsou Bětka a její děti často svědky patologického chování a jednání ostatních obyvatel (křik, hádky, drobná trestná činnost, návykové látky a závislosti, promiskuita). Rodina žije v jedné místnosti, která je vybavena tím nejnutnějším, užívá společné sociální zařízení s dalšími nájemníky, a to včetně společných sprch (které nejdou zamknout) a kuchyně. Většina obyvatel ubytovny nemá kam jít a toto je jediné možné bydlení v aktuální chvíli. I tato ubytovna tvoří vyloučenou lokalitu, přestože se mnozí její nájemci snaží a ne všichni žijí stejně.

Bětka by jednou ráda odešla do svého bytu, kde by byla s dětmi, aby tak rodina našla svůj klid. Zatím se však na to Bětka necítí. Rodina žije z dávek a její pokoj je vybavený jen postelemi a jednou skříní. Bětka by ráda zajistila vybavení pokoje s ohledem na své dvě dospívající děti. Zatím není v jejích silách ušetřit na vybavení (postele, stůl, židle, psací stůl, peřiny, vysavač atd.), které by v budoucnu našlo své místo ve vysněném bytě. 

Bětka by poskytnutý dar využila na pořízení základního vybavení domácnosti pro maminku a její dvě děti, které neměly jednoduchou minulost, ale jsou na cestě za lepší budoucností. 

Kdo stojí za Bětkou?

Šance pro Tebe, z.s. (http://www.sance.chrudim.cz)

Nezisková organizace, která poskytuje sociální a podpůrné služby lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Pracuje s dětmi, mládeží, mladými dospělými a jejich rodinami, s jednotlivci i s komunitou, ve které tito lidé žijí. Služby formou NZDM (nízkoprahové zařízení pro děti a mládež), terénních programů a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi poskytuje v lokalitách Chrudim, Prachovice, Hrochův Týnec, Čankovice, Chrast a okolí. Provozuje dětské kluby v Chrudimi, Čankovicích a od roku 2018 i ve Vysokém Mýtě. 

Pro Bětku

Společně jsme vybrali  25 000 Kč

Přispěli jsme:

  • 7 000 Kč na šatní skříň
  • 5 000 Kč na postele pro obě děti
  • 6 500 Kč na psací stůl a židle
  • 1 500 Kč na vysavač    
  • 5 000 Kč na drobné vybavení domácnosti (peřiny, povlečení, lampička, atd.)    

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny