Nové bydlení pro Žanetu se synem

Příběh Žanety

Žaneta se do tréninkového bytu přestěhovala se svým malým synem. Dříve bydleli společně s jejími rodiči v malém bytě. Kvůli absenci prostoru se zhoršovaly vztahy mezi Žanetou a rodiči. Proto se rozhodla, že se osamostatní, obrátila se na službu Prevence bezdomovectví a požádala sociálního pracovníka o podporu bydlení – přidělení tréninkového bytu. Nastěhovala se do něj v dubnu 2020.

Od té doby Žaneta pracovala se svým sociálním pracovníkem na zařizování domácnosti a stabilizaci v novém bytě, také na hledání zaměstnání, které opravdu našla. Pracovala jako recepční v Muzeu romské kultury, následně jako pomocná kuchařka v restauraci U tří ocásků a nyní se opět vrací do Muzea romské kultury. Žaneta by v budoucnu ráda vstoupila do insolvenčního řízení. Velkou pomocí by pro ni byl příspěvek na kauci na bydlení, která je nutná při přechodu do obecního bytu, a na úhradu prvního nájmu.

Kdo stojí za Žanetou?

Armáda spásy Brno (https://armadaspasy.cz/pobocky/brno/)

Centrum sociálních služeb Staňkova v Brně se v rámci služby Terénní programy věnuje rodinám s dětmi do 18 let věku a ve svých nízkoprahových centrech pak dětem a mládeži ve věku od 6 do 26 let. Primárně se zaměřujeme na podporu a pomoc rodinám s dětmi, matkám či otcům samoživitelům a dětem ohroženým patologickými jevy. Naše podpora spočívá v zajištění důstojnějšího a bezpečnějšího bydlení, upevnění základních dovedností a motivování k samostatnému a zodpovědnému jednání.

Pro Žanetu

Společně jsme vybrali 15 550 Kč

Přispěli jsme:

15 550 Kč na kauce na bydlení při přechodu do obecního bytu a úhradu 1. nájmu

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!

Všechny rodiny