Petr s Adámkem bez maminky

Petrův příběh

Petr žije se synem Adámkem sám od té doby, co jeho partnerka a Adámkova maminka na podzim roku 2021 ve 21 letech nečekaně zemřela. Petr a Adámek žijí v malém pronajatém bytě. Po smrti partnerky musel Petr přestat chodit do práce a o syna se stará celodenně. Vedou spolu takovou pánskou domácnost, a i když se Petr snaží sehnat pro Adámka vše potřebné, často jsou odkázáni na dary. Adámkova maminka byla nemocná a pobírala pouze invalidní důchod, proto si mladá rodina žádné nové vybavení nikdy nekupovala ani neměli žádnou finanční rezervu. Přesto se o Adámka starali vždy příkladně. Veškeré příjmy rodina vydává za nájemné a zajištění základních potřeb. Rodinu Petra podporujeme systematicky od Adámkova narození v srpnu 2020. Spolupráce s nimi je velmi dobrá, jsou vděční za každou maličkost.

Adámek je zdravý a šikovný 18měsíční chlapeček, jen bývá dost často nastydlý. Díky situaci, ve které se tato mladá rodina ocitla, potřebují pomoc se zajištěním oblečení, kvalitních potravin, sporáku, který jim v nájemním bytě již dosloužil, i dalšího vybavení pro dítě batolecího věku – kočárku a autosedačky. Též budou velmi vděční za příspěvek na nájemné. Petr se těší, že se za rok vrátí do práce a Adámek půjde do školky. Překlenout však ještě tento rok bude pro rodinu velmi náročné. Prosíme, podpořte s námi mladého tatínka se synkem, aby s naší pomocí mohl překonat velmi těžké životní období a dát Adámkovi lepší start do života.

Kdo stojí za Petrem?

Můžeme pomoci - J.F. 2020 (https://www.muzemepomoci.cz)

V Benátkách nad Jizerou se náš tým soustřeďuje na pomoc potřebným napříč cílovými i věkovými skupinami. Jeho součástí je sociální pracovnice, zdravotní sestra, katolický kněz a auditor. Zaměřujeme se na poskytování materiální a nemateriální pomoci, výchovnou a vzdělávací činnost mimoškolního charakteru a na organizaci kulturních, sportovních a jiných společenských akcí, které mají za cíl podpořit rozvoj občanské sounáležitosti. Také pomáháme s administrací a finančním zajištěním při slučování rodin, spolupracujeme se státními orgány, s orgány místní samosprávy, s místními neziskovými organizacemi a dalšími subjekty.

Pro Petra

Společně jsme vybrali 73 000 Kč

Přispěli jsme:

  • 5 000 Kč na kočárek pro batolata
  • 7 000 Kč na elektrický sporák s troubou
  • 4 000 Kč na zásobu plen (na 5 měsíců)
  • 6 000 Kč na oblečení a boty 1,5 -3 roky
  • 6 x 2 500 Kč na pravidelné velké měsíční zásoby potravin
  • 6 000 Kč na autosedačku od 9 kg
  • 30 000 Kč na nájemné se službami na 6 měsíců

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny