Naděje pro Blanku se synem

Příběh Blanky

Blanka vychovává sama sedmiletého syna Marka, který chodí do druhé třídy základní školy. Otec se o Marka příliš nezajímá, založil novou rodinu, která je pro něho prioritou. Blanka nyní pracuje jako pomocná síla ve školní jídelně, kde jí zatím vycházejí vstříc s úpravou pracovní doby s ohledem na syna. V minulosti absolvovala kurz pracovníka v sociálních službách, velmi ráda by pracovala v terénní pečovatelské službě, dokonce už opakovaně obdržela pracovní nabídku.

K vysněnému zaměstnání ale potřebuje řidičský průkaz skupiny B. Kvůli napjatému rozpočtu si Blanka nemůže dovolit zaplatit autoškolu v ceně 11 200 korun. Získání řidičského oprávnění bude pro Blanku znamenat zásadní zvýšení kvalifikace a možnost získat lépe placenou práci s variabilní pracovní dobou.

Kdo stojí za Blankou?

NADĚJE (https://www.nadeje.cz)

Nezisková organizace, která vznikla jako jedna z prvních po listopadu 1989, má na území České republiky dvacet pět poboček. V roce 2020 poskytla pomoc 600 ohroženým dětem, 550 rodinám v nouzi, 800 seniorům, 450 lidem s handicapem a také zajistila 15 200 noclehů osobám bez přístřeší. 

Pro Blanku

Společně jsme vybrali 11 200 Kč

Přispěli jsme:

11 200 Kč na autoškolu pro získání řidičského oprávnění sk. B

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny