Samostatné bydlení pro Karolínu a její děti

Příběh Karolíny

Karolína žila s manželem, se kterým má kromě mladších dvojčat ještě dvě dcery (24 a 28 let). Ty se již osamostatnily a mají své rodiny. Nebylo to zrovna rovnocenné a klidné partnerství. Otec dětí doma s ničím nepomáhal, byl nepříjemný a výbušný. Když bylo dětem sedm let, manžel se s paní Karolínou rozvedl. Ta zůstala s dětmi sama. Ze začátku bylo vše zvládnutelné, i když jim moc financí nezbývalo, žili v podnájmu jako šťastná rodina.


Bohužel ale Karolína onemocněla boreliózou a k té se přidala artróza kloubů. Zhoršující se zdravotní stav se začal odrážet na finanční stránce rodiny. Nakonec musela paní Karolína před rokem a půl podstoupit operaci pravé kyčle a kolene. Momentálně chodí pouze o berlích. Bohužel to tím nekončí, tento rok ji čekají ještě další dvě operace. Momentálně pobírá pouze invalidní důchod 3. stupně, který je velmi nízký, a dále výživné na děti. Paní Karolína pracovala do poslední chvíle, až na hranice svých možností. Nechtěla, aby s dětmi přišli o byt, což se nakonec stejně stalo. I přes veškerou snahu nájem nedokázala zaplatit a několik dní museli přečkat na ulici.


Nyní Karolína bydlí s dvojčaty provizorně u jedné ze starších dcer. Manžel dcery je s touto situací velmi v nesouladu a dělá vše pro to, aby pobyt u nich matce i dvojčatům znepříjemnil. Dcera Eliška tím hodně trpí. Začala se zhoršovat ve škole, objevují se psychické potíže a sebepoškozování. 


Karolína s dvojčaty Eliškou a Vojtou spolupracuje s organizací Prostor plus už půl roku. V tomto období se podařilo částečně zlepšit jejich finanční situaci v rámci tzv. milostivého léta. Rodina by si moc přála žít v bytě, kde by mohli mít svůj společný a bezpečný domov. Finanční podporu by využili především na zaplacení prvních nájmů, aby tak vyrovnali svou finanční situaci po složení kauce na bydlení. Dále se Karolína obává výdajů na vzdělání dvojčat, která nastupují na učňovské obory. Přeje si však své dvě děti udržet na školách a zajistit jim tak lepší podmínky pro život. Finance by Karolína použila na náklady spojené s nástupem dětí na školu a na další nezbytné potřeby, jako např. dioptrické brýle pro obě děti a oblečení.

Kdo stojí za Karolínou?

Prostor plus o.p.s. (https://www.prostor-plus.cz)

Působí od roku 2003 v regionu Kutnohorska a Kolínska a zabývá se poskytováním sociálních služeb, vzděláváním a rozvojem regionu. Vychází z přesvědčení, že vztah člověka k sobě i okolí je klíčem ke spokojenosti i změně. Proto pomáhá, vzdělává a rozvíjí region i jednotlivce. Jedním z cílů organizace je zajištění dostupných komplexních služeb v oblasti sociální prevence a ochrany psychického a fyzického zdraví.

Pro Karolínu

Společně jsme vybrali 58 970 Kč

Přispěli jsme:

  • 7 650 Kč na sociální poradenství
  • 3 120 Kč na vzdělávací pomůcky - dcera   
  • 2 500 Kč na sezónní oblečení - dcera 
  • 6 200 Kč na vzdělávací pomůcky - syn
  • 2 500 Kč na sezónní oblečení - syn
  • 3 500 Kč na dioptrické brýle pro syna
  • 3 500 Kč na dioptrické brýle pro dceru
  • 30 000 Kč příspěvek na nájemné na 3 měsíce

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny