Bydlení pro lepší budoucnost dětí Moniky

Příběh Moniky

Monika žije společně se svými třemi dcerami ve vyloučené lokalitě. Její bývalý partner a otec dětí rodinu jednoho dne bez rozloučení opustil a odstěhoval se pryč. Dodnes o ně nejeví žádný zájem. Nestýká se s nimi, nesnaží se je jakoukoliv cestou kontaktovat ani vztah s dcerami rozvíjet. Bohužel, finanční podpory se jim z otcovy strany taktéž nedostává. 

Ve chvíli, kdy paní Monika zůstala s holčičkami sama, padla na ni veškerá tíha žití. Protože nedokázala sebe ani své dcery dostatečně zabezpečit, ocitla se v situaci, kdy věděla, že o své, tehdy dosavadní bydlení, přijde. Pomocná ruka jim byla podána nejprve v azylovém domě, poté na ubytovně, kde strávily nějakou dobu. Říká, že měla štěstí a v pravou chvíli narazila na člověka, který jí nabídl pronájem bydlení, ačkoliv to pro ni znamenalo opustit svou rodinu a přesunout se do města, které nezná. 
V novém bytě, kam se přestěhovaly, je před nedávnem postihla katastrofa v podobě požáru, který u nich vypukl. Byt, ve kterém žily, se stal neobyvatelným, o většinu osobních věcí a obývacího vybavení přišly. Tento zážitek poznamenal hlavně nejmladší dceru, která se v noci budí strachem. 

Momentálně žijí v jiném bytě, avšak velice skromně. Paní Monika se také v poslední době stará o svého bratra, který má invalidní důchod 3. stupně. I tak nadále bojuje a snaží se jejich celkovou životní situaci zlepšit. Hledá si zaměstnání, o dcery se řádně stará. Chtěla by se s rodinou přestěhovat, a to do lokality, jež není vyloučená, je vhodná pro výchovu a lepší budoucnost dětí. 
Peníze by použila na zaplacení kauce na byt, na nájemné, vybavení do bytu, také ke koupi domácích spotřebičů a zajištění psychoterapeutické péče pro svou nejmladší dceru.

Kdo stojí za Monikou?

Charita Most (https://www.charita-most.cz)

Již dvacet let poskytuje registrované sociální a další návazné služby. Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi poskytuje ve městech Most, Litvínov, Chomutov, Duchcov a Žatec, od krajského úřadu má pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. Ze SAS (sociálně aktivizační služby) pro rodiny s dětmi Rozmarýnek vloni vyprofilovala další službu – Centrum pro oběti domácího násilí. 

Pro Moniku

Společně jsme vybrali 40 000 Kč

Přispěli jsme:

  • 5 600 Kč na manželskou postel
  • 4 000 Kč na matraci
  • 3 000 Kč na šatní skříň
  • 2 000 Kč na komodu
  • 6 000 Kč na pečící troubu se sporákem
  • 12 000 Kč kauce na byt
  • 5 000 Kč na příspěvek na nájem
  • 2 400 Kč na návštěva dětského psychologa

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny