Pomoc týrané Renatě z finanční krize

Příběh Renaty

Renata je maminkou tří dětí – Michala (7 let), Tomáše (6 let) a Agness (2 měsíce). Renata vyrostla v adoptivní rodině. Matka už nežije, s otcem se občas vídají. Velmi chtěla mít vlastní rodinu a manžela. S otcem staršího syna netvořili pár, nežili ve stejné domácnosti. S otcem Tomáše žila ve stejné domácnosti, ale jeho chování se postupně změnilo. Došlo i na fyzické násilí. Proto se s ním rozešla. 

Nejhorší zkušenost zažila s otcem malé Agness. Žili spolu 2 roky. Nechodil do práce a dlouhodobě ji týral. Ubližoval jí fyzicky i psychicky, a to i v přítomnosti dětí. Renata si myslela, že dítě pomůže zlepšit jejich vztah. Jak sama říká, byla překvapena, že ji v těhotenství přítel opustil a v červenci 2021 se přestěhoval do Kadaně. Nemá zájem ani o ni, ani o dítě. Celé těhotenství prožila ve velmi špatném psychickém stavu. Tento stav pokračuje i po porodu. Při rozhovoru stále pláče, působí velmi unaveně a zranitelně. Renata nemá ve svém okolí nikoho, na koho by se mohla v této nelehké životní situaci obrátit.

Renata žije s dětmi v pronajatém bytě 2 + 1. Je na rodičovské dovolené. Po zaplacení nájmu, veškeré režie za domácnost, plenek a jídla jí na konci měsíce nezbyde téměř žádná částka, kterou by mohla použít na větší výdaje nutné do domácnosti.
Poskytnutí finančního příspěvku pomůže Renatě vyrovnat její rozpočet ze záporného stavu. Přestane uvažovat ve smyslu „žít ze dne na den“. Naopak jí to pomůže, za asistence sociálního pracovníka, k plánování financí na celý měsíc, zvýšení finanční gramotnosti.

Renata se dostane z uzavřeného a „začarovaného“ kruhu „zalepování“ rozpočtu domácnosti jinými způsoby, např. drobnými půjčkami, které ji mohou uvrhnout do dluhové pasti a insolvence, případně můžou vést ke ztrátě dětí, respektive péče o ně.
Svým přístupem k naší spolupráci nás přesvědčila, že je dostatečně motivována ke změně, a domníváme se, že tuto změnu myslí vážně a trvale. Je vidět její snahu být dobrou a soběstačnou mámou. Věříme, že Renatě eventuální pomoc pomůže nastartovat novou, šťastnější a úspěšnější etapu života. 

Kdo stojí za Renatou?

Charita Most (https://www.charita-most.cz)

Již dvacet let poskytuje registrované sociální a další návazné služby. Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi poskytuje ve městech Most, Litvínov, Chomutov, Duchcov a Žatec, od krajského úřadu má pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. Ze SAS (sociálně aktivizační služby) pro rodiny s dětmi Rozmarýnek vloni vyprofilovala další službu – Centrum pro oběti domácího násilí. 

Pro Renatu

Společně jsme vybrali 40 000 Kč

Přispěli jsme:

  • 10 000 Kč na ledničku    
  • 4 000 Kč na dětskou výživu    
  • 4 000 Kč na hygienu        
  • 22 000 Kč na příspěvek na nájem    

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny