Zvýšení kvality života po Lucii

Příběh Lucie

Lucie pracuje v jedné neziskové organizaci jako asistentka na poloviční úvazek. Její dcera Nikolka chodí do předškolní třídy ve školce. Je to velmi šikovná holčička. Moc se těší do školy. 
Rodina se musela přestěhovat do menšího bytu. Velký finanční problém nastal, když od nich odešel otec Nikolky. Otec má stanovené výživné, ale neplatí ho. Přestože maminka pracuje, je příjem rodiny malý. Ze mzdy jsou jí ještě navíc strhávány exekuce související s dluhy otce dítěte. Maminka několik let řeší insolvenci, která je velmi komplikovaná. 

Mamince však zbývá po zaplacení všech pohledávek necelých 1 000 Kč na měsíc, což jí stačí sotva na nákup základních potravin. Nikolce tedy nemůže koupit žádnou hračku, zaplatit jí sportovní aktivity, kroužek výtvarné výchovy, letní tábor ani uhradit jakékoliv nečekané výdaje apod. Maminka se k situaci staví aktivně, dodělává si nyní střední školu s maturitou a řidičský průkaz, aby měla lepší pracovní uplatnění. 

Lucie by velmi ocenila jakoukoliv pomoc s placením nájmu, kdy by ušetřené peníze pomohly dlouhodobě a významně zvýšit kvalitu a úroveň jejího i Nikolčina života. Taktéž by velice ocenila možnost úhrady nákladů spojených s hlídáním Nikolky v případě neočekávaných událostí (nemoc, zavření školky, zvýšení záloh na energie) kvůli možnosti najít si přivýdělek ke své práci. Zajištění částečné úhrady nákladů na nájemné a nákladů spojených s hlídáním dítěte podstatně napomůže k dlouhodobému navýšení kvality života celé rodiny. 

Kdo stojí za Lucií?

Charita Beroun (https://beroun.charita.cz)

Byla založena v roce 1993, samostatně na profesionální úrovni působí od roku 2006 a je největším poskytovatelem sociálních služeb na Berounsku a Hořovicku. Poskytuje dvanáct sociálních služeb registrovaných dle zákona č. 108/2006 Sb., které jsou zaměřené na péči o seniory, osoby bez přístřeší a rodiny s dětmi, včetně stále rostoucí kategorie matek samoživitelek.

Pro Lucii

Společně jsme vybrali 46 000 Kč

Přispěli jsme:

  • 28 000 Kč na příspěvek na nájem
  • 18 000 Kč na hlídání dítěte

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny