Bydlení bez štěnic pro rodinu Marcely

Příběh Marcely

Marcela je matkou 10 dětí. Nyní jako samoživitelka pečuje o 6 nezletilých dětí, které s ní žijí ve společné domácnosti. Marcela je velmi snaživá a milá osoba, která nikdy nebyla v evidenci úřadu práce a celý život pracovala. K dnešnímu dni má dva pracovní poměry, protože její příjmy jsou tak nízké, že by rodinu neuživila. Ačkoliv jí bylo přiznáno výživné soudem, otec dětí výživné na děti nehradí, je invalidní důchodce, nepracuje a s rodinou již od dubna 2021 nestýká. Marcela bydlela do března 2021 na jiné adrese, společně s otcem dětí, ten ji však často fyzicky napadal. V mnoha případech musela zasahovat i policie.

Za pomoci neziskové organizace Charita Most se Marcela odstěhovala do nového bytu a otce dětí opustila. Byt se nachází ve velmi problematické lokalitě v Mostě. Marcela od samého začátku, co se nastěhovala, řeší v bytě štěnice, které nelze vyhubit postřiky. Došlo už k likvidaci nábytku, děti spí pouze na matracích. Situace je neřešitelná. Sousedé tento problém nijak neřeší, postřiky nedělají a Marcela už nemá finance na další hubení štěnic. Došlo to tak daleko, že musí vyzvedávat děti ze školy během vyučování, protože po nich štěnice lezou. Děti jsou poštípané, mají vyrážky a otoky na rukou. Pro Marcelu by bylo nejlepší se přestěhovat do jiné lokality, aby děti vyrůstaly ve zdravém prostředí. Finanční podpora by Marcele pomohla získat bydlení v lepší lokalitě.

Kdo stojí za Marcelou?

Charita Most (https://www.charita-most.cz)

Již dvacet let poskytuje registrované sociální a další návazné služby. Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi poskytuje ve městech Most, Litvínov, Chomutov, Duchcov a Žatec, od krajského úřadu má pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí. Ze SAS (sociálně aktivizační služby) pro rodiny s dětmi Rozmarýnek vloni vyprofilovala další službu – Centrum pro oběti domácího násilí. 

Pro Marcelu

Společně jsme vybrali 20 000 Kč

Přispěli jsme:

  • 20 000 Kč příspěvek na nájem na 3 měsíce
     

Nadace KB Jistota věnovala na podporu rodiny minimálně polovinu cílové částky.

Vážíme si každého příspěvku!
Děkujeme, že pomáháte s námi! 

Všechny rodiny