Centra expertizy

neboli Centers of Expertise, zkr. CoEs

Testing CoE

V týmech Centra expertizy pro Testing propojujeme technický a byznysový pohled na vývoj softwaru. Pro kolegy z vývoje fungujeme jako „stavební dozor“. Odhalujeme chyby v programech a dohlížíme na to, zda nové funkce odpovídají zadání a vyvíjený software funguje jako celek, a to ať se jedná o mobilní, webové či desktopové aplikace. Naučíme vás testovat software z různých pohledů včetně základů automatizace a získáte zkušenosti s nástroji jako Selenium, SoapUI, Jenkins, JMeter a dalšími.

Podcast díl O práci testerů a automatizovaném testování v KB najdete na Spotify a Apple Podcasts.

Data CoE

Jsme Data CoE, tým lidí, kteří se zajímají o data, práci s nimi a jejich využití pro business. Nejsme izolovaný tým uprostřed banky, prostřednictvím squadů jsou naši kolegové součástí téměř všech tribů agilní části banky. Práce s daty je u nás široká, počínaje znalostí jejich business významu, přes detailní analýzu a hledání souvislostí, až po architekturu datových řešení, jejich vývoj a integraci a následně jejich provozování. Zkrátka: PowerBI, Hadoop/Cloudera, Teradata, Informatica, BI, Data Lake, DevOps.

O roli dat a AI v digitální bance je i další díl našeho podcastu, který najdete na Apple Podcasts nebo Spotify.

Simplification CoE

Simplification CoE tvoří řada specialistů, od Service Designerů, přes UX/UI Designery, výzkumníky až po copywritery. Do trainee programu je zapojen náš tým Service Design, ve kterém studenti poznávají, jak aplikujeme různé metody z oblasti Design Thinking & Design Doing využívaných pro tvorbu úspěšných řešení, tj. produktů, služeb a zážitků. Naši Service Designeři hrají důležitou roli v produktových týmech, ve kterých zajišťují celý design služeb od facilitace workshopů, přes návrh prototypů až po moderování výzkumů. Seznámíme vás s nejmodernějšími designovými metodami a s tím, jak je užívat při agilním způsobu práce.

Více zajímavostí uslyšíte v podcast dílu Jak na zjednodušování bankovních služeb. Pusťte si ho na Spotify nebo Apple Podcasts.

Development CoE/SLP

Náš tribe sjednocuje pohled na investiční a spořicí cestu našich klientů tak, aby byla jednoduchá, pochopitelná a přinášela jim co největší hodnotu. Inovujeme pohled na investice, spoření i pojištění a celé to zastřešujeme královskou disciplínou bankovnictví, a to finančním poradenstvím. Aktuálně rozjíždíme celou škálu aktivit, které máme zastřešené pod hlavičkou Nová digitální banka, což je skvělá příležitost, jak se naučit pracovat v agilním týmu s využitím nejnovějších technologií a zároveň dělat na zajímavých business tématech s velkým dopadem na zážitek klientů.

Architecture CoE

Jsme Enterprise & Solution Architecture CoE, ve zkratce Arch CoE. Posledních pár měsíců makáme na obří misi – připravujeme architekturu Nové digitální banky. Pracujeme na více než 190 modernizačních aktivitách pro více než 500 informačních systémů. Modernizujeme core banking systém a řešíme technologický dluh informačních systémů. Integrujeme nové startupy do architektury našich produktů a služeb. Tvoříme solution design všech informačních systémů a držíme capability model celé banky. Pracujeme pro 17 tribů, máme 5 Enterprise architektů, 7 Model architektů a 21 Solution architektů.

Development CoE/Omnichannel Sales

V Omnichannel Sales Tribe vyvíjíme a provozujeme řešení pro všechny komunikační kanály KB. Společně pracujeme na vývoji funkcionalit pro Novou digitální banku s focusem na oblast mobilního bankovnictví, internetového bankovnictví, business funkcionalit a enablingových funkcionalit DigiHubu s cílem zabezpečit kompletní zpracovaní požadavku klienta a jeho komunikaci do core systémů banky. Využíváme předních technologií jako K8s, Artemis, Redis, Nginix, .NET, Java, Angular, integrační technologie a mnoho jiných. V našich týmech získáte základy v oblastech aplikačního vývoje a naučíte se, jak vytvářet business procesy na procesním toolu Business Automation Workflow od IBM.