Třetí skupinu reprezentují další dvě podpořené organizace. Mezinárodní vězeňské společenství, z.s.bylo podpořeno částkou 107 030 Kč na projekt Den s dítětem, který umožňuje setkávání dětí s jejich uvězněnými otci. Dítě dostává příležitost prožít se svým odsouzeným otcem celý den ve skupině dětí přibližně stejného věku. Pro děti a otce je připraven celodenní program, při kterém mohou zažít mnoho pozitivních společných zážitků, které obnoví a posílí jejich vztah přirozeným způsobem a bude motivovat rodiny k dalším návštěvám. Kromě společného programu, her, soutěží a sportů bude čas na soukromé rozhovory mezi otci a dětmi, a také čas na poradenské konzultace přítomných odborníků.
„Děti, jejichž rodiče byli zatčeni a uvězněni, čelí zvláštním těžkostem. Dle četných zahraničních výzkumů náhlé oddělení od rodiče přináší pocity strachu, úzkosti, zlosti, smutku, deprese a viny. Dítě se zatčením rodiče ocitá ve zmatku. Nerozumí situaci, neorientuje se, má strach co bude s rodičem a s ním samotným. Má spoustu otázek a obav, které ovlivňují jeho schopnost soustředit se na běžné každodenní úkoly.“ Popisuje situaci Gabriela kabátová, ředitelka organizace.
Podpořeno bylo i Charitní sdružení Děčín a to částkou 146 730 Kč na pokrytí mzdových nákladů terénních pracovníků, kteří docházejí pravidelně do rodin v krizových situacích. Jedná se často o problémy táhnoucí se po několik generací spojené s vysokou zadlužeností a nízkými rodičovskými kompetencemi, což dohromady výrazně snižuje motivaci a schopnosti rodin se svou situací něco dělat. Pro změnu situace v rodinách je vhodné dlouhodobé doprovázení, kdy pracovnice CHSD dochází do rodin 1-3x týdně a pomáhá jim jejich situaci řešit. Děčínsko patří z dlouhodobého hlediska k nejproblematičtějším regionům v republice. Podle údajů České hospodářské komory se řadí mezi 5 regionů s nejvyšší nezaměstnaností a je na tom úplně nejhůř, co se úrovně vzdělanosti obyvatel týče.