Naše ocenění, novinky z online světa, udržitelnosti a od našich partnerů

Další dobré zprávy

Ocenění

interní vyhledávání

KB Pojišťovna zase na špičce

V soutěži Hospodářských novin Nejlepší pojišťovna roku uspěla KB Pojišťovna již poosmé.
Letos získala 1. místo v kategorii nejlepší životní pojišťovna a 2. místo v kategorii klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna. Ceny Hospodářských novin se letos vyhlašovaly potřinácté. Prvenství v soutěži získává ta banka a pojišťovna, která nabízí klientům nejvýhodnější produkty a služby, kvalitně s nimi komunikuje a je pro ně dostupná. Současně musí vykazovat dobré hospodářské výsledky, které svědčí o její stabilitě a přínosu pro majitele nebo akcionáře.

KB na stupních vítězů

Vyhlášení nejprestižnějšího českého ocenění Banka roku 2021 proběhlo 18. listopadu. Cílem projektu je oceňovat služby a produkty bank a pojišťoven, které působí v České republice. Máme velkou radost, že jsme získali hned dvě ocenění – 1. místo v kategorii udržitelnost a také 1. místo v kategorii korporátní banka. O vítězi rozhodla odborná porota, která nás považuje za nejlepší jak v oblasti ESG, tak i v korporátním bankovnictví.

Novinky z online světa

E-mailové oznámení o platbách nyní přehlednější

Děkujeme za vaše inspirativní podněty, které se snažíme co nejdříve uvést do praxe. Nyní se e-mailové oznámení o Vašich platbách nově zobrazuje tak, abyste všechny informace měli přehledně na jedné obrazovce. Vyzkoušejte si poslat oznámení o provedení platby e-mailem i vy, stačí tuto možnost zaškrtnout při zadávání vaší další platby v internetovém bankovnictví MojeBanka.

Ze světa hypoték

Vylepšili jsme podmínky čerpání úvěrů tak, abychom ušetřili Vaše peníze. Pokud budete čerpat svůj úvěr již na návrh na vklad, protože nechcete čekat, než dojde k zápisu zástavního práva do katastru nemovitostí, od 1. 12. 2021 u nás za tuto službu nezaplatíte žádný poplatek navíc.

Splácejte kreditku jednoduše

Pokud vlastníte jednu z našich kreditních karet, jistě víte, že vás na blížící se termín splatnosti vždy upozorníme SMS notifikací. Máte-li navíc nastavenu automatickou splátku v bezúročném období, nemusíte řešit, zda stihnete včas zaplatit celkovou vyčerpanou částku, splátku si inkasujeme sami. Občas se vám může stát, že zapomenete zajistit dostatek prostředků na běžném účtu a pak se splátka neprovede. V takovém případě vás na to nově budeme také upozorňovat SMS zprávou.

Přihlášení pomocí BankID

Víte, že patříme mezi první banky, které umožňují sjednání běžného účtu online prostřednictvím bankovní identity? Řekněte svým přátelům a nejbližším, že si mohou založit účet v KB jen pomocí identifikace BankID, nemusí tedy skenovat dokumenty ani posílat platbu pro ověření na svůj nový účet a výrazně tak ušetří čas. V Komerční bance jdeme příkladem ostatním firmám tím, že začínáme BankID využívat ve všech svých procesech. Chceme tak motivovat další společnosti, aby začaly využívat BankID k plně  digitálnímu ověření totožnosti klienta. Naši klienti mohou používat bankovní identitu jak ve službách veřejné správy, tak i službách komerčních. Pomáháme digitalizovat Česko! Vyzkoušejte si Vy nebo vaši přátelé založení účtu pomocí BankID.

Nezapomeňte na daňovou optimalizaci

Tak jako každý rok i letos máte možnost si snížit základ daně, a to díky životnímu pojištění a penzijnímu spoření. U obou produktů můžete svůj základ snížit až o 24 000 Kč a získat tak slevu na dani až do výše 7 200 Kč. U nás navíc dostanete za sjednání nového penzijního spoření jako bonus 1 000 Kč.

QR kódem zaplatíte také dálniční známku

V letošním roce zaplatilo více než 8 000 klientů elektronickou dálniční známku pomocí QR kódu. Vyzkoušejte i Vy jednoduché placení QR kódem v aplikacích Mobilní banka a MojeBanka.

Nové trendy v oblasti udržitelnosti

Komerčka rozdýchala Prahu. Nadechli jste se také?

Na pražském Andělu byla vystavena umělecká instalace modelu lidských plic, kterou jsme vyhotovili v rámci kampaně O CO2 JDE. Cílem projektu bylo upozornit na měnící se klima naší planety a vyvolat otevřenou diskuzi nad změnou našeho chování směrem k udržitelnému rozvoji. Plíce proto v průběhu času černaly, aby ukázaly důsledky znečištění. Na odkazu níže najdete 10 kroků k udržitelnosti, které dokazují, že každý z nás může přispět ke snížení ekologické zátěže planety. Uvidíte, že stačí i pár malých změn.

V Cenách SDGs si odnášíme první místo v kategorii reporting

Předávání Cen SDGs patří k prestižním událostem v oblasti udržitelnosti. Letos jsme se soutěže zúčastnili poprvé a navzdory silné konkurenci se nám podařilo získat rovnou 1. místo v kategorii reporting. Přihlásili jsme se s Reportem o udržitelnosti za rok 2020, který
transparentně popisuje nejen vlastní aktivity, ale také vliv financí na tuto oblast, který je velmi významný. Za myšlenkou oceňovat projekty, jež plní Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN, stojí Asociace společenské odpovědnosti.

Projekt Udržitelný e-shop umožňuje udržitelnější nakupování online

Spolu s našimi partnery přicházíme s projektem Udržitelný e-shop, který Vám pomůže lépe rozeznat online obchody aplikující principy udržitelnosti. Vy tak můžete mít jistotu, že nakupujete online s menším dopadem na životní prostředí a společnost.  Tento projekt, který jsme připravili společně s Visou, Heurékou a Asociací CSR, má za cíl podpořit udržitelné principy v oblasti e-commerce. Díky metodologii pro hodnocení udržitelnosti e-shopů si můžete být jisti, že vaše nákupy online jsou o něco šetrnější, ať už se jedná o způsob balení, dopravy, přístup k zaměstnancům, nebo například o produkty dostupné v e-shopu. Projekt je teprve na samém začátku, nabídka udržitelných e-shopů se bude postupně rozšiřovat.

Nadace Jistota – výsadba aleje ve Stodůlkách

Nadace Komerční banky Jistota společně s městskou částí Praha 13 počátkem listopadu zahájily společný projekt, jehož cílem je obnovit alej ovocných stromů a keřů okolo historické cesty od usedlosti Chaby ke kostelu svatého Jana a Pavla v Krtni. Záměrem je vybudovat relaxačního místo a přispět ke zvýšení biodiverzity v této oblasti. Za několik let si zde budete moci natrhat ovoce a za pár desítek let se tato alej stane zelenou oázou ve městě. Samotné zahájení výsadby probíhalo za pomoci významných klientů KB Global Banking.

Naše partnerství

Cena Empatie v Národní galerii Praha

Aktuálně můžete v pražském Veletržním paláci navštívit výstavu Digitální blízkost. V rámci ní si devět mladých umělců klade otázku, jak se vlivem digitálních technologií proměnilo tradiční pojetí soukromí a intimity. Vedle této výstavy máte možnost si prohlédnout umělecké instalace Romany Drdové a Lenky Záhorákové – dvou autorek, jejichž projekty zvítězily v soutěži Cena Empatie, kterou KB vyhlásila společně s Národní galerií Praha. Smyslem této soutěže bylo ocenit kreativní projekty se sociálním a environmentálním přesahem. Instalace obou autorek budou k vidění v Malé dvoraně Veletržního paláce až do 14. února 2022. Při nákupu vstupenek na pokladně galerie nezapomeňte použít platební kartu KB – získáte tak slevu 20 % na plné vstupné.