Co je nového v online světě, udržitelnosti, nebo u našich partnerů

Další dobré zprávy

Novinky z online světa

interní vyhledávání

Nové vyhledávání na webu KB.cz

Spustili jsme pro Vás nové vyhledávání na našem webu. Dostupné je z každé stránky přes lupu v pravém horním rohu. Díky němu naleznete přesně to, co Vás zajímá, mnohem snadněji a efektivněji. Novinkou je například našeptávač, který Vám už během psaní nabídne relevantní výsledky, takže se můžete prokliknout rovnou na stránku s potřebnými informacemi či dokumenty, jež hledáte.

Pomocí QR kódů platíte stále častěji

Za posledních 12 měsíců vzrostl počet odchozích plateb provedených prostřednictvím QR kódu v mobilním a internetovém bankovnictví o více než 60 %. Každá sedmá platba v Mobilní bance je v současnosti zadána jako QR platba. Pokud tuto možnost zatím nevyužíváte, podívejte se na naše webové stránky, jak platit pomocí QR kódu.

Jednodušší přesun vašich peněz pomocí Drag & Drop v Mobilní bance

Posílejte peníze mezi účty v mobilním bankovnictví rychle a jednoduše. Chyťte jeden účet, přetáhněte jej na druhý a vyplněný platební příkaz máte připraven. Stačí doplnit částku, v případě potřeby variabilní symbol či popisek, a platbu můžete odeslat. Je to praktické například pro převod financí na spořicí nebo na firemní účet.

Bankomaty z celé Evropy nově v Mobilní bance

Ať jste kdekoliv v Čechách nebo v Evropě, díky svému mobilnímu bankovnictví máte informaci o nejbližším bankomatu stále při ruce. V aplikaci Mobilní banka pouze kliknete na Mapu bankomatů v záložce Banka a zobrazí se Vám nejbližší bankomat.

Pro snadnější život

Hypotéka 2 v 1

Trh s nemovitostmi má aktuálně dva hlavní neduhy: nedostatečnou nabídku a zdražující stavební materiál. Oba problémy řeší naše Hypotéka 2 v 1. Jak už sám název napovídá, jedná se o dva produkty v jednom – kombinaci hypotéky a neúčelového úvěru. Ten je možné využít třeba na vybavení domácnosti, které standardní hypotéka nepokrývá, nebo pro případ, že se stavba nečekaně prodraží. Navíc při podpisu smlouvy do 30. 11. 2021 nabízíme zpracování úvěru, odhad nemovitosti a možnost čerpání na návrh na vklad zdarma.

Výhodnější půjčka na podporu domácích fotovoltaických elektráren

Myslíme na budoucnost klientů i naší planety, a tak nás těší, že můžeme podporovat šíření obnovitelných zdrojů energie. Pokud i Vám záleží na udržitelnosti a zároveň chcete ušetřit, staňte se soběstačnou jednotkou a vyrábějte si vlastní elektřinu. S půjčkou na fotovoltaickou elektrárnu, která má garantovanou úrokovou sazbu 4,9 % p. a., to půjde snadno. Věříme, že společně dokážeme zmírnit zátěž pro přírodu.

Parametry úvěru poskytnutého v KB (vzorový příklad):
Úvěr ve výši 350 000 Kč se splatností 8 let se poskytuje k 1. 3. 2021 a termín splácení je vždy k 20. dni v měsíci. Pevná úroková sazba 4,90 % p. a., RPSN 5,01 %, 1. splátka úroků 905,14 Kč2.‍–‍95. splátka 4 453,00 Kč, 96. anuitní splátka 4 372,12 Kč, celková splatná částka 423 859,26 Kč. Jednorázový poplatek za sjednání úvěru 0 Kč, měsíční poplatky za správu úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč.

Tisícovka jako dárek při založení penzijního spoření pro vaše dítě

Při založení penzijního spoření pro děti do 18 let od nás každé dítě dostane bonus 1 000 Kč při minimálním příspěvku 500 Kč měsíčně. K tomu může získat státní příspěvky ve výši až 2 760 Kč. Navíc má v 18 letech možnost vybrat 1/3 vlastních prostředků. Akční nabídka platí pro smlouvy uzavřené do konce roku 2021.

Platby na účty dceřinek zadávané na pobočce bez poplatku

Za papírové příkazy zadávané na pobočce ve prospěch účtů našich dceřiných společností, kterými jsou Amundi, KB Penzijní společnost, KB Pojišťovna a Modrá pyramida stavební spořitelna, nezaplatíte ani korunu. Pokud se rozhodnete uhradit např. příspěvek na penzijní nebo stavební spoření na pobočce, bez poplatku bude nejen jednorázový příkaz, ale i zřízení, změna a zrušení trvalého příkazu nebo povolení inkasa nastaveného pro naše dceřinky.

Nové trendy

Budujte s námi digitální banku budoucnosti

Procházíme velkou digitální transformací a technologická část naší banky se neustále rozrůstá. Aktuálně u nás najdete přes 1 200 specialistů v oblasti vývoje, datové expertizy a IT bezpečnosti. Díky transformaci umíme nabídnout stabilní zázemí a práci s nejnovějšími technologiemi. Třeba náš datový sklad patří k největším datovým skladům na světě a provozujeme jej pro 15 sesterských bank a finančních institucí z Evropy a Afriky. V oblasti vývoje hraje prim náš rozsáhlý technologický stack v podobě enterprise a open source řešení, kde se zaměřujeme především na microservices a cloud native development. Připojte se k nám a posouvejte hranice digitálního bankovnictví!

Naše partnerství

Zlevněné vstupenky na PKF PKF

Prague Philharmonia, špička české filharmonické scény a náš dlouholetý partner, hlásí začátek koncertní sezóny! Abychom Vám návrat do koncertních sálů zpříjemnili, připravili jsme 15% slevu na online nákup jednotlivých koncertních vstupenek pro sezónu 2021/2022. K získání slevy stačí být držitelem naší platební karty.

Do Národní galerie se slevou

Užijte si to nejlepší z českého i světového umění. Navštivte Národní galerii Praha, která také patří mezi naše dlouholeté partnery. Jako klient KB můžete využít speciální slevu 20 %, kterou lze uplatnit na vstupenku na výstavy a stálé expozice Národní galerie Praha. K získání slevy stačí být držitelem naší platební karty.

Společenská odpovědnost a udržitelnost

O CO2 JDE

Udržitelnost je hojně diskutovaným tématem dnešní doby, ale ne všichni přesně vědí, o co jde. Jako lídr mezi bankami v oblasti udržitelnosti chceme lidem ukázat, co všechno s sebou cesta k udržitelné budoucnosti přináší, proto jsme přišli s kampaní O CO2 JDE. Cílem kampaně je otevřít debatu o udržitelnosti tím, že budeme o tématu mluvit se všemi jeho otazníky a nejistotami a představíme tak obě strany mince. Dekarbonizace ekonomiky, nezbytná pro zpomalení oteplování naší planety, totiž nebude jednoduchá, levná a bez negativ.

V rámci kampaně také vysvětlujeme, jak důležitá je role bank v přechodu na uhlíkově neutrální společnost a jaké konkrétní kroky v této oblasti podniká KB. V sázce je budoucnost nás všech, a proto nám záleží na tom, aby česká společnost začala o udržitelnosti otevřeně diskutovat.

Podporujeme podcast Loopa Vojty Kovala

Podcast LOOPA Vojty Kovala nabízí pravidelný přísun informací z oblasti udržitelnosti. Náš generální ředitel Jan Juchelka v jedné z epizod popsal přístup KB k udržitelnosti a vysvětlil, proč je důležité se tomuto tématu věnovat. Podcasty vychází pravidelně každé úterý a poslechnout si je můžete na platformách Spotify i Apple Podcasts.

V Dejvicích jsme otevřeli první pobočku 

V pražských Dejvicích jsme otevřeli nový pobočkový koncept, který podporuje digitální, bezpapírovou komunikaci s Vámi, našimi klienty, i klientskou samoobsluhu. S novým konceptem přichází také nový obslužný model, který postupně zavádíme do pobočkové sítě. Měníme způsob práce s Vámi tak, abychom se přizpůsobili Vašim novým potřebám a většinu věcí jste mohli řešit online. Pokud k nám ale zavítáte, můžete se těšit na zcela nové, moderní prostředí a přístup našich zaměstnanců. Naši bankéři budou nyní spíše Vašimi rádci nebo finančními kouči a pomohou Vám v případě samoobsluhy.

Naše nové pojetí komunikace s Vámi se také odráží v designu poboček a ohleduplnosti k přírodě. V designu nové dejvické pobočky jsme kladli důraz na aspekty udržitelnosti, například u osvětlení a vybavení prostoru nebo čištění vzduchu. Pro podlahy jsme použili koberec z recyklovaného nylonu, naopak u stropu jsou podhledové akustické lamely vyrobené z recyklovaných PET lahví. Věříme, že Vás tyto změny potěší, proto se s nimi brzy setkáte v Přerově, Břeclavi a na dalších dvou místech v Praze.

Pomoc pro Moravu

Skupina Komerční banky (KB, Modrá pyramida, KB Pojišťovna, ESSOX, KB Penzijní společnost, Factoring KB, SGEF, ALD Automotive Česká republika) prostřednictvím Nadace Komerční banky, a. s. – Jistota věnovala humanitární organizaci ADRA, o. p. s., 7 000 0‌00 Kč na pomoc postiženým oblastem jižní Moravy, které zasáhly červnové ničivé bouře a tornádo. Nadace Jistota také uspořádala interní sbírku zaměstnanců Skupiny KB na pomoc našim kolegům, kteří se ocitli v náročné životní situaci, a rozdělila částku 715 000 Kč mezi 11 současných i bývalých kolegů.