Více než 200 tisíc profinancovaných faktur v objemu přes 4,5 miliardy Kč, to je výsledek českého fintechu Roger, který se zaměřuje na on-line aukce faktur, neboli faktoring, a provozní financování. Do této úspěšné společnosti nyní majetkově vstupuje Komerční banka, která získala podíl 24,9 % s tím, že v dalších třech letech má přednostní právo nabýt ve společnosti majoritu.

„Vytvoření strategického partnerství se společnosti Roger je krokem směřujícím k naplnění vize Komerční banky. Tou je posouvat produkty a služby nabízené klientům více a více do digitální podoby tak, aby byly co nejpohodlnější a nejjednodušší. Chceme se dostat za hranice běžných bankovních služeb. Společnost Roger dokázala  digitalizovat faktoring i další služby a jednoduchým způsobem je klientům dodávat v místě jejich působení. Partnerství s Rogerem potvrzuje, že se Komerční banka chce stát se lídrem ve spoluprací s inovativními fintechy a start-upy a být pro ně skvělým partnerem,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Spolupráci zastřešuje dceřiná společnost Komerční banky - KB SmartSolutions. Banka má prostřednictvím této i dalších spoluprací z dílny KB SmartSolutions za cíl přinést technologickou a produktovou revoluci v bankovním sektoru a podílet se na budování bankovnictví budoucnosti.

Komerční banka v rámci partnerství s Roger nabídne zákaznickou základnu, sílu zavedené značky na trhu i širokou škálu produktů a služeb. Roger disponuje využitím digitálních prodejních kanálů, integrací do systémů třetích stran a flexibilními a inovativními způsoby marketingu. Obě společnosti mají v plánu společně strategicky rozvíjet další společné služby a produkty.

„Za dobu dosavadní spolupráce jsme měli možnost poznat, že kvalita zákaznických služeb je pro Komerční banku absolutní prioritou, to je klíčové i pro Rogera a je to pevný základ dlouhodobé spolupráce. KB je navíc jedničkou v provozním financování firem, a to je oblast, na kterou se soustředíme i my a ve které se nám podařilo se stát největším českým fintechem. Stejně jako vedení banky věříme i společnému růstu,“ řekl CEO Rogera Adam Šoukal. Dodal, že Komerční banka jako jediná na českém trhu skutečně investuje do fintech segmentu a její úspěšná investice do jiného úspěšného fintechu Upvest, kterému se pod křídly KB daří, ho utvrdila v tom, že si pro další rozvoj vybral vhodného partnera.

Roger od roku 2013 spojuje investory se společnostmi, které trápí dlouhé splatnosti faktur. Nabízí řešení, které podnikatelům odbourává starosti s dlouhými splatnostmi faktur, čímž se mohou intenzivněji soustředit na rozvoj svého podnikání. To je možné díky unikátní a Českou národní bankou licencované investiční platformě. Více než 1000 nezávislých investorů soutěží formou aukce o anonymizovaně vystavené faktury s dlouhou splatností.

Více informací 

Pavel Zúbek
Komunikace KB
Tel.: +420 725 420 107
E-mail: pavel_zubek@kb.cz


Maroš Uváčik​
Komunikace Roger
E-mail: muvacik@rogeras.com