Středočeský kraj si pro podporu živnostníků vybral za finančního partnera Komerční banku (KB). Krajské zastupitelstvo schválilo přijetí bankovního úvěru od KB v objemu až 2,75 miliardy korun na financování návratné finanční pomoci pro živnostníky postižené v souvislosti s pandemií Covid-19. Komerční banka uspěla v konkurenci dalších devíti bank.

„Výhodný úvěr pro Středočeský kraj je součástí našeho programu Restartujeme, který pomáhá v opětovném rozjezdu české ekonomiky. Kromě zvýhodněných úvěrů z programů Covid a možnosti odkladu splátek pro občany i podniky, jsme také podpořili profese v první linii a naše dlouholeté partnery v kultuře. Těm všem se snažíme pomoci a věřím, že i program Středočeského kraje na podporu živnostníků se stane efektivní součástí těchto snah,“ uvedl David Formánek, člen představenstva KB zodpovědný za Korporátní a Municipální bankovnictví.

Úvěr od Komerční banky, jehož celkový rámec představuje až 2,75 miliardy korun, by měl být čerpán během června a července 2020. Tedy v období, kdy bude potřeba proplácet žádosti podnikatelů, na které měla nepříznivý ekonomický dopad koronavirová krize. Maximální výše podpory je 50 tisíc korun a podnikatelé ji mohou začít splácet až za rok, v červnu 2021. Půjčka pak musí být splacena nejpozději do 15. března 2024.

Více informací 

Pavel Zúbek
Komunikace KB
Tel.: +420 725 420 107
E-mail: pavel_zubek@kb.cz