V Praze, 20. říjen 2016 – Komerční banka (KB) a KB SmartPay začaly nabízet řešení pro elektronickou evidenci tržeb (EET). Nejjednodušší varianta, vhodná pro drobné podnikatele, využívá pro evidenci tržeb platební terminál. Do terminálu obchodník zadává jak karetní, tak i hotovostní platby. Obchodník pouze vloží základní údaje o transakci a terminál zajistí komunikaci s Finanční správou ČR i tisk účtenky podle specifikace EET pro zákazníka.

Obchodníci, kteří již platební terminál od KB vlastní, si mohou službu EET sjednat jednoduše po telefonu. Do terminálu se aplikace EET nahraje vzdáleně. Na podnikateli zůstává pouze to, aby si včas zažádal u Finanční správy ČR o registrační údaje do webové aplikace elektronické evidence tržeb, kde si následně zaregistruje své provozovny
a vygeneruje pro ně certifikáty.

V nabídce KB SmartPay jsou i profesionální pokladny. Nejlevnější variantu lze pořídit již za necelých pět tisíc Kč a plně uplatnit pořizovací náklady v rámci slevy na dani z příjmu. Cena služby EET je 200 Kč měsíčně. Touto cenou se řešení od KB SmartPay řadí k nejlevnějším na trhu.

„Pro klienty, kteří se rozhodli řešit EET komplexněji, máme připravenu nabídku, která kombinuje profesionální pokladní systém a platební terminál. Obchodníci díky našemu systému vyřeší nejenom zákonné povinnosti spojené se zavedením EET, ale získají rovněž výhodně set zařízení - pokladnu a terminál, které jim ulehčí provoz,“zdůraznil Martin Ehrenberger, manažer segmentového řízení pro malé podniky Komerční banky.

„Řešení, které KB SmartPay pro své zákazníky připravilo, se opírá o bohaté zkušenosti v oblasti elektronických plateb a evidence tržeb ze sousedních zemí, kterými KB SmartPay a naši partneři pro EET řešení disponují,“ uvádí Sirus Zafar, ředitel společnosti KB SmartPay.

V profesionální pokladně napojené na systém KB SmartPay lze snadno vystavovat účtenky, evidovat a spravovat položky, připojit scanner čárových kódů atd. Platební terminál, dodávaný ve zvýhodněném setu s pokladnou, umožní v provozovně přijímat platební karty. Podnikatelé s tímto systémem mohou dát svému podnikání nový růstový impulz. Všechny nároky uspokojí již ty nejjednodušší pokladny, které díky zvýhodněné nabídce pro klienty KB SmartPay lze pořídit od 4850 Kč.

Detaily k jednotlivým variantám jsou zveřejněny na webových stránkách www.kbsmartpay.cz/eet. Službu EET od KB SmartPay lze objednat v pracovní dny od 8.30 do 18.00 hod. na telefonním čísle 228 883 243, nebo nonstop na webových stránkách www.kbsmartpay.cz.