V Praze, 4. duben 2017 – Téměř o polovinu vzrostl v roce 2016 počet návštěvníků z řad dětí a studentů, kteří bezplatně navštívili sbírkové expozice Národní galerie v Praze. Díky spolupráci s Komerční bankou mají tuto možnost již od dubna 2015. Zatímco v minulém roce využilo volného vstupu 70 tisíc dětí, mládeže do 18 let a studentů do 26 let, o rok dříve to bylo pouze 49 tisíc.

„Nesmírně mě těší, že společný projekt s Komerční bankou slaví už dvouleté výročí. Vedle atraktivního výstavního programu a širokého spektra doprovodných aktivit je volný vstup do sbírkových expozic skvělou cestou, jak do galerie přivádět stále více mladých lidí,“ uvedl Jiří Fajt, generální ředitel Národní galerie v Praze.

„Tento výsledek nás velmi příjemně překvapil a potěšil. Projekt bezplatného vstupného do Národní galerie v Praze pro děti a mládež považuji za jeden z nejúspěšnějších, které Komerční banka v oblasti CSR uskutečnila. Těší nás, že takto aktivně můžeme podporovat vzdělanost a kulturnost mladé české generace,“ doplnil Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel KB.

Národní galerie v Praze otevřela zcela zdarma svoje sbírkové expozice pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let poprvé 1. dubna 2015. Dlouhodobý záměr bezplatného vstupného pro mladou generaci se podařilo naplnit ve spolupráci s Komerční bankou, která vstupenky za tyto návštěvnické skupiny hradí. Nulové vstupné se vztahuje jak na české, tak zahraniční návštěvníky, kteří do Národní galerie v Praze zavítají.