V Praze, 6. říjen 2017 – Připravit a podpořit mladé lidi v jejich životě, například při studiu, cestování, bydlení, finančním zajištění rodiny nebo podnikání, v uvolněném prostředí a jazykem, kterému rozumí. To jsou hlavní cíle první ryze studentské pobočky v České republice, kterou Komerční banka pod názvem KB Port Brno otevřela v moravské metropoli na náměstí Svobody.

„Hlavním smyslem pobočky je, aby se u nás mladí lidé cítili příjemně a našli zde místo, které jim vždy pomůže a poradí při vstupu do samostatného života, nejenom toho finančního. Proto jsme také pro KB Port Brno zvolili heslo - Začněte svoji cestu s námi,“ uvedl Leoš Souček, zástupce výkonného ředitele pro komunikaci a marketing KB.

Jak dále doplnil: „Unikátní a odlišné je také samotné prostředí této studentské pobočky. Je to mnohem uvolněnější místo, kde se mladí lidé budou cítit velmi příjemně. Nejen proto, že obsluha pobočky je jim věkově blízká a mluví jejich jazykem, ale i vybavením pobočky.“

KB Port Brno je inspirován motivem cestování. Mladí chtějí objevovat svět, jezdí na studijní pobyty do zahraničí, vyrážejí stopem napříč kontinenty, pracují v zahraničí a poznávají nové lidi. Cesta pro ně znamená nové zkušenosti. Stejně je koncipovaná i pobočka, která ukazuje dráhu životem prostřednictvím cestování a velkých měst. Brno symbolizuje základní bankovní služby a produkty – účet, pojištění, internetové a mobilní bankovnictví apod. Londýn je místem, které pomáhám se splněním snů – vlastní bydlení, spoření, investice. S New Yorkem je spojeno odhodlání jít do něčeho nového a neznámého, tedy podnikání.

Studenti získají v nové pobočce i nejnovější technologické vychytávky, jako například mobilní bankovnictví s možností přihlásit se a potvrzovat transakce otiskem prstu, platit u obchodníků mobilem (karta v mobilu) nebo ovládat svůj účet přes Apple Watch. K nejoblíbenějšímu bezplatnému studentskému účtu G2.2 mohou navíc získat finanční bonus 700 Kč.

„Víme, že jedna pobočka by pro všechny naše mladé klienty nestačila. Proto považujeme KB Port Brno za naší "laboratoř", kde budeme testovat přístup k mladým klientům. To nejlepší chceme samozřejmě uplatnit v rámci celé KB,“ doplnil Leoš Souček.