Poslední říjnový týden vznikla nezávislá apolitická iniciativa #NaKaždémZáleží, jejímž cílem je posílit soudržnost lidí a pomoci tak naší zemi překonat koronavirovou krizi. A my se k této iniciativě aktivně připojujeme.

4.11. spustil tým dobrovolníků, kteří se iniciativou stojí, speciální komunikační kampaň, která má nejen podpořit dodržování zavedených opatření, ale také posílit jednotu a poděkovat lidem v první linii.

„Naším cílem je nenásilně a nekonfrontačně podporovat vzájemnost a respekt mezi lidmi, a tím zvyšovat efektivitu opatření, která mají zastavit růst pandemie. Přáli bychom si, aby lidé v České republice opět aktivně tvořili silnou a odolnou společnost a navázali na soudržnost a sílu z jarní vlny, aby jim nebylo jedno, co se bude příští týdny dít. Bez ohledu na to, jestli čísla rostou, nebo klesají, čím zodpovědněji a s respektem se budeme všichni chovat, tím lépe a rychleji budeme kontrolovat vývoj koronaviru,“ objasnila mluvčí iniciativy Nela Maťašeje. 

Je to jen na nás

Každý z nás může udělat hodně, abychom současnou situaci překonali rychle a bez větších dopadů na naše zdravotnictví a ekonomiku.

  • Čím dříve si udržíme odstup, tím dříve si budeme blíž.
  • Čím dříve si nasadíme roušky, tím dříve budeme volně dýchat.
  • Čím dříve si začneme umývat ruce, tím dříve si je podáme.
  • Čím dříve začneme dodržovat pravidla, tím dříve budeme žít svobodně.

Více o iniciativě #NaKaždémZáleží se dočtete na www.nakazdemzalezi.cz.