Inspirace pro cestu k udržitelnosti

Poznejte neobyčejné příběhy zelených hrdinů

Udržitelnou budoucnost má v rukách každý z nás. Taková je hlavní myšlenka nového celoročního projektu, který realizujeme ve spolupráci s TV Nova a její platformou Naše Česko. Postupně vám představíme 12 inspirativních příběhů, které vás možná překvapí cestami, na které se lze směrem k udržitelnosti vydat.

Zelení hrdinové jsou lidé, které budete potkávat ve vybraných pořadech televize Nova (Snídaně s Novou, Rady ptáka Loskutáka, Víkend, Život ve hvězdách a odpoledních i večerních Televizních novinách) až do září 2022. V průběhu roku se tak dozvíte více například o obnovitelných zdrojích energie, zelených budovách, hospodaření s vodou nebo tom, jak si lze postavit domácí čmelín či jak je možné uchopit udržitelnost v umění.  

Zelený hrdina #1 – SENS Foods CZ a jejich udržitelné potraviny

Cvrčci jsou zdrojem stejně kvalitních bílkovin jako nejlepší hovězí. Právě toho se rozhodl využít náš klient – společnost SENS Foods CZ, která stojí za největší cvrččí farmou na světě, kde se produkuje udržitelný cvrččí protein.

Přečtěte si příběh prvního hrdiny

Zelený hrdina #2 – Tadeáš Kula a jeho Reknihy.cz

Každý rok padne k zemi 125 milionů stromů určených pro knižní průmysl. Výroba každé nové knihy tak dál zatěžuje planetu. Právě to se rozhodl změnit mladý podnikatel Tadeáš Kula, který založil udržitelné knihkupectví Reknihy.cz.

Přečtěte si příběh druhého hrdiny

Zelený hrdina #3 – Romana Drdová a Cena Empatie

I z odpadu může vzniknout umělecké dílo! Upcyklace, tedy opětovné využití odpadového materiálu, je jednou z cest, jak snížit ekologickou zátěž planety. Jak na upcyklaci v oblasti umění a módy, ukazuje Romana Drdová, vítězka Ceny Empatie.

Přečtěte si příběh třetího hrdiny

Zelený hrdina #4 – Pavol Floriš a jeho unikátní větrná čerpadla

Existují čerpadla na vodu, která ke svému fungování nepotřebují přívod elektřiny, ale stačí jim síla větru. Právě taková již řadu let vyrábí podnikatel Pavol Floriš, který si za ně už vysloužil několik ocenění.

Přečtěte si příběh čtvrtého hrdiny

Zelený hrdina #5 – Daniel Pitek a jeho hospodářství pod Milešovkou

Návrat k tradičnímu způsobu hospodaření může být jednou z cest, jak ulevit přírodě. Daniel Pitek, veřejnosti známý jako sedlák pod Milešovkou, buduje sady a tůně pro zdravější krajinu, která lépe odolává změně klimatu.

Přečtěte si příběh pátého hrdiny

Zelený hrdina #6 – Jaroslav Hruška a jeho ekofarma s moštárnou

Za státního úředníka zaníceným farmářem. Takový je příběh Jaroslava Hrušky, který zcela změnil svůj životní styl – založil ekofarmu, kde nabízí zákazníkům přírodní produkty přímo ze dvora.

Přečtěte si příběh šestého hrdiny