Inspirace pro cestu k udržitelnosti

Poznejte neobyčejné příběhy zelených hrdinů

Udržitelnou budoucnost má v rukách každý z nás. Taková je hlavní myšlenka nového celoročního projektu, který realizujeme ve spolupráci s TV Nova a její platformou Naše Česko. Postupně vám představíme 12 inspirativních příběhů, které vás možná překvapí cestami, na které se lze směrem k udržitelnosti vydat.

Zelení hrdinové jsou lidé, které budete potkávat ve vybraných pořadech televize Nova (Snídaně s Novou, Rady ptáka Loskutáka, Víkend, Život ve hvězdách a odpoledních i večerních Televizních novinách) až do září 2022. V průběhu roku se tak dozvíte více například o obnovitelných zdrojích energie, zelených budovách, hospodaření s vodou nebo tom, jak si lze postavit domácí čmelín či jak je možné uchopit udržitelnost v umění.  

Zelený hrdina #1 – SENS Foods CZ a jejich udržitelné potraviny

Věděli jste, že cvrčci jsou zdrojem stejně kvalitních bílkovin jako nejlepší hovězí? Právě toho se rozhodl využít jeden z našich klientů - společnost SENS Foods CZ, která postavila největší cvrččí farmu na světě, kde produkují udržitelný cvrččí protein.

Přečtěte si příběh prvního hrdiny

Zelený hrdina #2 – Tadeáš Kula a jeho Reknihy.cz

Věděli jste, že každý rok padne k zemi 125 milionů stromů určených pro knižní průmysl? Výroba každé nové knihy tak dál zatěžuje planetu. Právě to se rozhodl změnit mladý podnikatel Tadeáš Kula, který založil udržitelné knihkupectví Reknihy.cz.

Přečtěte si příběh druhého hrdiny

Zelený hrdina #3 – Romana Drdová a Cena Empatie

Věděli jste, že i z odpadu může vzniknout umělecké dílo? Upcyklace, tedy opětovné využití odpadového materiálu, je jednou z cest, jak snížit ekologickou zátěž planety. Jak na upcyklaci v oblasti umění a módy, ukazuje Romana Drdová, vítězka Ceny Empatie.

Přečtěte si příběh třetího hrdiny