Jaký je přístup zákazníků k uměleckým dílům z použitých materiálů?
Veskrze pozitivní, moje oblečení nosí hodně přátel a umělců. Je to asi tím, že jakmile člověk zjistí, jaký příběh za sebou oděvy mají, zaujme ho nejen, jakým způsobem je tvořím, ale začnou být i součástí jeho osobnosti. Jde o zprávu světu a okolí, to co nosím na sobě komunikuje stejně jako slova nebo gesta.
Z čeho čerpáte inspiraci pro svoji tvorbu?
Inspirace je pro mě v každodennosti. Tím, že pozoruji lidi, mluvím s nimi, většinou mě inspirují věci, které se netýkají umění, ale běžného života.
Jak svá díla financujete?
Na aktuální výstavě v Národní galerii jsem pracovala dva roky a podpořila ji Komerční banka. Jinak svoje umění financuji převážně z vlastních zdrojů.
Za svoji tvorbu jste byla několikrát oceněna. Jaké ceny si vážíte nejvíce?
Každá cena mě posune dál. Mám radost z každé spolupráce.
Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Ráda bych v blízké budoucnosti založila vlastní značku, která je na pomezí umění a módy. Zároveň mám v hlavě projekt, ke kterému mě inspirovalo kreativní centrum Material for the Arts v New Yorku, kde jsou k dispozici materiály k opětovnému použití od různých firem, ale i módních návrhářů. Ti je dále poskytují školám, umělcům i neziskovým organizacím. Mým záměrem je navázat komunikaci s firmami (tiskárnami, instalační firmami, módními a kosmetickými řetězci aj.), které při výrobě produkují velké množství materiálů, a nabídnout tento materiál ke kreativnímu zpracování umělcům, designérům, architektům a dalším zájemcům. Ráda bych tento koncept představila širšímu publiku na některé z dalších výstav, a to prostřednictvím workshopů na téma, jak zpracovávat odpad, jak šetřit na materiálech a jaké výhody tkví v darování a sdílení zdánlivě nepotřebných věcí.