skupina Bumblebee a jejich čmelíny

Nápad zaměřit se na ochranu čmeláků, kteří pomalu mizí z české přírody, se zrodil v týmů kolegů z Kontaktního centra Komerční banky. Ti se s ním přihlásili do interní soutěže, jejímž cílem bylo vymyslet a realizovat projekty na pomoc přírodě. Tým s názvem KejBí Bumblebee nakonec soutěž vyhrál na plné čáře. U kolegů, kteří pro něj hlasovali, rozhodla nejen originalita, ale také skutečný přínos aktivity na pomoc čmelákům.

Nadšenci z týmu KejBí Bumblebee se do toho totiž opřeli naplno. Začali sbírat informace o životě čmeláků a stavbě čmelínů. Odborné know-how jim poskytl spolek Čmeláci Plus, který byl zároveň garantem toho, že vyrobené čmelíny u čmeláků obstojí. Stavbou čmelínů ale celá akce zdaleka nekončila. Tým se rozhodl šířit čmeláčí osvětu i mimo banku a zorganizoval setkání se seniory v Novém Boru a ve Zlíně. Společné odpoledne strávili povídáním o životě létajících medvídků, jak se čmelákům také někdy říká, a výrobou čmelínů.

V neposlední řadě vznikla facebooková skupina Bumblebee, která je nyní přístupná nejen zaměstnancům Komerční banky, ale všem, kterým záleží na životě a ochraně čmeláků. Najdete zde rady a tipy na výrobu čmelínů a další způsoby, jak pomoci čmelákům. Skupina má nyní téměř 250 členů a členská základna nadále roste, stejně jako počet postavených čmelínů a s ním i spokojených čmeláků.

„Postupem času jsme zjišťovali, že správná pomoc čmelákům není zas tak jednoduchá, ale to nás neodradilo. Díky spojení se spolkem Čmeláci Plus jsme začali čerpat odborné informace a čmelíny pilujeme do čím dál lepší kvality.“

Tohle je příběh našeho sedmého hrdiny. V příštích měsících vám představíme další zelené hrdiny a jejich příběhy, které vás mohou inspirovat k udržitelnosti.