V KB děláme dobro
V KB rádi pomáháme, a tak mají naši zaměstnanci každý rok jeden den volna na dobročinné aktivity

AKTUÁLNĚ PODPORUJEME

Ukliďme Česko

Od roku 2018 podporujeme tuto iniciativu nejen finančně, ale hlavně svým úsilím. Uklízíme po celé republice. V roce 2020 se do podzimního celosvětového úklidového dne pod vlajkou KB zapojily více jak dvě stovky zaměstnanců na dvacetipěti místech po celé České republice.

www.uklidmecesko.cz

Darování krve

Jednou z nejoblíbenějších dobrovolnických aktivit je darování krve, kterého se účastní zaměstnanci celé finanční skupiny KB. V roce 2019 se konalo darování krve v prostorách KB ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí pětkrát a celkem darovalo krev 190 zaměstnanců KB a dceřiných společností. 

Sázení stromků

V KB jsme si vědomi svého vlivu na životní prostředí, a tak jsme za naši spotřebu papíru vrátili přírodě téměř 1 000 stromů. Pro výsadbu byla vybrána lokalita v okolí Českého Šternberka. Akce byla společným projektem KB a našeho logistického partnera Office Depot.

Vzdělávací aktivity

Stali jsme se hlavním partnerem mezinárodního projektu Global Money Week, který si klade za cíl bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity. Letošní ročník nesl podtitul „Uč se. Šetři. Vydělávej!“ a zúčastnilo se ho 10 našich zaměstnanců, kteří se zapojili do přednášek a své znalosti předávali zajímavou formou dětem a mladým.

Jsme také generálním partnerem Ekonomické olympiády, jejímž cílem je zvyšovat povědomí a znalosti středoškoláků o ekonomice a financích. Mladí lidé vzdělaní ve financích a znalí ekonomických ukazatelů jsou totiž méně náchylní k dluhovým problémům, a to je jedním z našich dlouhodobých cílů.

Pomoc Nadaci Jistota

V průběhu celého roku pořádáme různé akce, jejichž výtěžek putuje do naší Nadace Jistota. Ta prostředky rozděluje mezi potřebné – děti, seniory a handicapované. Nejoblíbenějšími aktivitami jsou každoroční snídaně pro nadaci, charitativní florbalový turnaj, dražba fotografií nebo sbírka oblečení. V loňském roce mezi sebou naši zaměstnanci vybrali více než půl milionu korun.

Nadační golf – každoročně pořádáme golfový turnaj, jehož výtěžek byl v loňském roce 180 000 Kč.

Kola pro Afriku – zapojili jsme se do sběru starých kol pro gambijské děti, a podpořili tak jejich cestu do školy. Během loňského roku kolegové přispěli více než 80 koly.

www.nadacejistota.cz