V KB děláme dobro
V KB rádi pomáháme, a tak mají naši zaměstnanci každý rok jeden den volna na dobročinné aktivity.

AKTUÁLNĚ PODPORUJEME

Ukliďme Česko

Už druhým rokem podporujeme tuto iniciativu nejen finančně, ale hlavně svým úsilím. Uklízíme po celé republice. Třeba v loňském roce se vydalo 250 zaměstnanců uklízet odpadky na více než 20 míst po ČR. Letos se jich v jarní vlně přihlásilo přes 100, podobný počet očekáváme i na podzim.

www.uklidmecesko.cz

Darování krve

Jednou z nejoblíbenějších dobrovolnických aktivit je darování krve, kterého se účastní zaměstnanci celé finanční skupiny KB. Za rok 2018 jsme společně darovali 57 litrů krve.

Sázení stromků

V KB jsme si vědomi svého vlivu na životní prostředí, a tak jsme za naši spotřebu papíru vrátili přírodě téměř 1 000 stromů. Pro výsadbu byla vybrána lokalita v okolí Českého Šternberka. Akce byla společným projektem KB a našeho logistického partnera Office Depot.

Vzdělávací aktivity

Stali jsme se hlavním partnerem mezinárodního projektu Global Money Week, který si klade za cíl bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity. Letošní ročník nesl podtitul „Uč se. Šetři. Vydělávej!“ a zúčastnilo se ho 10 našich zaměstnanců, kteří se zapojili do přednášek a své znalosti předávali zajímavou formou dětem a mladým.

Jsme také generálním partnerem Ekonomické olympiády, jejímž cílem je zvyšovat povědomí a znalosti středoškoláků o ekonomice a financích. Mladí lidé vzdělaní ve financích a znalí ekonomických ukazatelů jsou totiž méně náchylní k dluhovým problémům, a to je jedním z našich dlouhodobých cílů.

Pomoc Nadaci Jistota

V průběhu celého roku pořádáme různé akce, jejichž výtěžek putuje do naší Nadace Jistota. Ta prostředky rozděluje mezi potřebné – děti, seniory a handicapované. Nejoblíbenějšími aktivitami jsou každoroční snídaně pro nadaci, charitativní florbalový turnaj, dražba fotografií nebo sbírka oblečení. V loňském roce mezi sebou naši zaměstnanci vybrali více než půl milionu korun.

Nadační golf – každoročně pořádáme golfový turnaj, jehož výtěžek byl v loňském roce 180 000 Kč.

Kola pro Afriku – zapojili jsme se do sběru starých kol pro gambijské děti, a podpořili tak jejich cestu do školy. Během loňského roku kolegové přispěli více než 80 koly.

www.nadacejistota.cz