Letní Letná bude! I když LIGHT.
Těšíme se 15.-23. srpna do Letenských sadů.

Důležité informace

Vážení přátelé,

Nepíše se mi to lehko, ale letošní ročník Festivalu nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ se neuskuteční. Důvody asi není třeba vysvětlovat, na vině jsou koronavirová opatření. Přesouváme tedy 17. ročník na 12. srpen - 31. září 2021.

Připravovali jsme pro vás program velmi intenzivně, s mnoha výjimečnými projekty a strašně se těšili, jak strávíme opět společně a s úsměvy na tvářích konec léta. Byl bych rád, kdybychom si ten úsměv, optimismus uvnitř i navenek zachovali až do roku příštího. Potřebujeme ho. Vždy jsme věděli, že mohou přijít nepředvídatelné okolnosti. Vichřice, výpadky elektřiny, administrativní překážky, úrazy umělců a mnoho dalších. Ty jsme ale měli možnost vyřešit, a celý skvělý produkční a technický tým to zvládal. Teď však bohužel můžeme pouze smutně koukat a doufat, že to obrovské množství práce a úsilí zhodnotíme v budoucnu. Stejně jako my jsou na tom kolegové pořadatelé, kamarádi, umělci i vy diváci u nás i ve světě. Nepřestáváme ale pracovat, reagovat na vzniklou situaci a dělat vše pro to, aby Letní Letná neskončila definitivně. Bohužel přišlo o práci a výdělky mnoho dalších, stánkaři, uvaděči, technici, produkční, firmy zajištující technické vybavení, ochranku, zdravotníky, úklid…a mnoho dalších…

Budeme potřebovat i vaši pomoc, vstřícnost a pochopení. Od vás diváků, od našich partnerů, spolupracovníků i institucí. Potřebujeme tým udržet pohromadě a dál kontinuálně pracovat. Některé projekty se připravují i 2 roky dopředu, navazují na další pořadatele jiných festivalů, termíny a cesty. Nelze jen tak zastavit práci a začít znovu až za rok. A věřte nám, děláme vše pro to, abyste se stále měli na co těšit. Nový cirkus vám vonět nepřestane.

Máte již mnoho vstupenek zakoupených na letošní představení či dětskou cirkusovou školu. Samozřejmě o žádné peníze nepřijdete, jen nám prosím dejte trochu času najít řešení a mechanismy, jak situaci řešit. Budeme vás průběžně informovat.

Přeji všem ať jste zdraví, stále pozitivně naladěni a co nejrychleji nám to uteče k zahájení LETNÍ LETNÉ 2021.

Jiří Turek a celý tým Letní Letné

 

O partnerovi

Už 15 let udává Letní Letná krok novému cirkusu v České republice. Během té doby se stala nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy. Od samého počátku představuje festival českému publiku špičkové zahraniční soubory, neúnavně podporuje a pomáhá rozvíjet domácí scénu a řadě domácích souborů pomohl otevřít pomyslné dveře do „šapitó“ celého světa. Letošní ročník tohoto mezinárodního festivalu zahájila přechodem přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga, a to ve středu 14. srpna v 18:00.

Naše spolupráce

V rámci spolupráce jsme na sociálních sítích KB připravili soutěž o vstupenky pro naše klienty.

V místě festivalu se mohli všichni návštěvníci podívat do naší Hravé KB zóny, která byla otevřená každý den během konání festivalu:

  • stan s představeními pro děti
  • herní prvky pro děti i dospělé
  • kavárna v maringotce
  • relaxační zóna pro rodiče a nejmenší děti
  • bezplatná wi-fi

V místě festivalu byl umístěn také KB bankomat.