Již 6. rokem přibližujeme výtvarné umění mladým

Aktuálně
z NGP

Rembrandt: Portrét člověka

Náš partner Národní galerie Praha vás zve na výstavu děl slavného nizozemského malíře Rembrandta van Rijna, která se návštěvníkům otevřela 25. září a potrvá do konce ledna 2021. Výstava patří k jedněm z nejvýznamnějších, které NGP pro své návštěvníky letos připravila. Protože se v současné chvíli nemohou návštěvníci na originály děl přijít podívat, připravuje galerie sérii online videí.

První video prohlídky z výstavy Rembrandtových portrétů můžete vidět na webu Národní galerie už v listopadu.


Národní galerie Praha vystaví obrazy ze sbírky Komerční banky

Komerční banka vlastní ve své sbírce vice než 3500 uměleckých děl. Systematické budování sbírky zahájila Komerční banka již v roce 1995.  Sestavili jsme Komisi pro uplatňování uměleckých děl a skupinu odborníků z banky i externích poradců, která zahájila akvizici obrazů převážně ze 70. až 90. let 20. století. Zájem o umění a jeho finanční podporu má Komerční banka společný s mateřskou skupinou Société Générale. Její sbírka dnes čítá řádově 300 významných původních děl a 700 litografií, je detailně zdokumentována a je přístupná ve virtuální internetové galerii.

Pražská Národní galerie vystaví ve stálé expozici moderního a současného umění ve Veletržním paláci výběr uměleckých děl z unikátní sbírky Komerční banky. Jako první byla vybrána grafika Překážka II od Aleny Kučerové a pastel Světlo od Karla Malicha. Další zapůjčená díla budou následovat.

O partnerovi

Národní galerie Praha je státní organizace, která spravuje největší sbírky výtvarného umění v České republice. Po pařížském Louvru patří tato druhá nejstarší galerie k nejvýznamnějším v Evropě. V jejích sbírkách se nachází vrcholná díla českého i světového výtvarného umění a jsou umístěna v nádherných historických objektech – klášteře sv. Anežky České, paláci Kinských, Salmovském paláci, Schwarzenberském paláci, Šternberském paláci, Valdštejnské jízdárně a Veletržním paláci.

Naše spolupráce

Díky společnému projektu Komerční banky a Národní galerie Praha mohou děti a mládež do 18 let a studenti do 26 let navštívit stálé expozice Národní galerie Praha zcela zdarma. Od dubna 2015 do konce minulého roku využilo této možnosti již 355 tisíc dětí a studentů.

partnerská EDICE na MOJEKARTA.cz

Pořiďte si platební kartu s unikátním designem světoznámého díla.

Mojekarta.cz → Galerie → Národní Galerie Praha