V KB
pomáháme

Ve spolupráci s organizací Poradna při finanční tísni
jsme zorganizovali vzdělávací setkání pro seniory

Vzdělávací setkání pro seniory

Ve spolupráci s organizací Poradna při finanční tísni jsme v průběhu listopadu zorganizovali nová vzdělávací setkání pro seniory, která zájemcům pomohla lépe se zorientovat v moderním finančním světě. Hlavním smyslem těchto setkání je navázat s lidmi staršího věku neformální dialog, který zvýší jejich porozumění světu financí a důvěru v banky.                                   

Akce se ve své první části věnovala možnostem a úskalím nových služeb bankovního sektoru. Ještě stále v první polovině setkání vždy došlo také na diskusi o tom, jak správně srovnávat nabídky na trhu. Značný zájem byl i o druhou část programu, v rámci které se hovořilo o rizicích, která na nás mohou číhat v nabídkách na internetu, telefonu či v televizi.

Naše akce „Senioři na pobočkách“ proběhla během podzimu na celkem pěti místech, v Praze, Ostravě, následně v Olomouci a Havlíčkově Brodě. Celý listopadový projekt byl ukončen setkáním v Brně. „Hned naše první akce nám potvrdily, že seniory zajímají velmi podobné věci, bez ohledu na region či velikost města, a že hledají odpovědi na obdobné otázky,“ říká Tomáš Pavlík, z útvaru Event, CSR  & Sponzoring Komerční banky.

„Potěšil nás poměrně velký zájem seniorů, a to nejen o akci samotnou, ale především o témata, která jsme přednášeli. Atmosféra byla uvolněná, dotazů bylo více než dostatek a na našich hostech bylo zřejmé, že se o danou problematiku zajímají. Ani zvládání současných informačních technologií jim nedělalo problém, takže akce byla cílená velmi dobře,“ hodnotí setkání šéf pobočky v Havlíčkově Brodě Jiří Pešek.