Již 15 let spolupracujeme se zoologickou zahradou
a podporujeme projekty na ochranu přírody
O partnerovi

Pražská zoologická zahrada byla založena v roce 1931. Ve 12 unikátních pavilonech a ve více než 150 expozicích žije 4 600 zvířat náležejících k 680 druhům. Pražská zoo patří k chovatelské špičce a každoročně se řadí na první pozice žebříčku nejlepších zoo světa.

Aktuálně podporujeme

Program na záchranu tasmánského čerta „Save the Tasmanian Devil Program“. Tento program na záchranu ďábla medvědovitého, známého též jako tasmánský čert, pomáhá chránit zmíněný ohrožený druh v oblastech jeho přirozeného výskytu.

Co jsme již podpořili

Jedním z nejzajímavějších projektů byl Toulavý autobus – ochranářský projekt, jehož cílem je vozit děti žijící v blízkosti kamerunské rezervace Dja do záchranných center, ve kterých nejen dostanou šanci pozorovat gorily, ale také se mohou zúčastnit osvětových a vzdělávacích aktivit.

 

 

Dalším významným počinem byla ochrana supa mrchožravého na Balkáně, kterou zajišťuje organizace Green Balkans v Bulharsku. V minulých letech zde byly z prostředků poskytnutých pražskou zoologickou zahradou vybudovány tři chovné a seznamovací voliéry pro supy a také krmné místo. Od srpna 2017 mají bulharští ochránci těchto dravců k dispozici rovněž terénní vůz. Pořídit si ho mohli díky spolupráci Zoo Praha s Komerční bankou.

Mezi další záchranné projekty patří návrat divokých koní Převalského do volné přírody. Kůň Převalského (Equus przewalskii), poslední druh divokého koně vůbec, je světu znám od roku 1881. O necelých sto let později, na přelomu 60. a 70. let 20. století, byl však ve volné přírodě vyhuben. Přežil jen v péči zoologických zahrad. Mimořádnou zásluhu na zachování koně Převalského má Zoo Praha. Díky tomuto záchrannému projektu žije nyní v Mongolsku ve volné přírodě více než 500 koní, z toho 194 v přísně chráněné oblasti Gobi B.