Zaměřujeme se na podporu kultury, sportu a vzdělávání. Jsme partnerem institucí, projektů a akcí celospolečenského významu, přičemž klademe důraz především na mimořádný lidský, společenský či umělecký aspekt projektů. Zakládáme si zejména na dlouhodobé spolupráci. Naši zaměstnanci jsou také aktivní ve firemním dobrovolnictví.

Sponzoring a filantropie

Mezi největší sponzorované subjekty z oblasti kultury patří Národní galerie v Praze. Důležitým bodem spolupráce s Národní galerií je podpora vstupného pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let do stálých expozic zdarma. Každoročně podporujeme vybraný velký kulturní projekt.

Dlouholeté spojení Komerční banky s pražskou zoologickou zahra­dou se řadí k těm nejúspěšnějším. Za dlouhodobě tr­vající spolupráci jsme si již dříve převzali ocenění Velký Richard.

V roce 2017 jsme vstoupili do partnerství s tradičním hudebním festivalem Rock for People. Klienti KB měli možnost zakoupit si vstupenky se slevou. Na druhé straně hudebního spektra jsme se nově spojili s orchestrem PKF – Prague Philharmonia.

Nadále pokračujeme v podpoře českého florbalu – již 15 let spolupracujeme s Dostihovým spolkem v Pardubicích.

Podporujeme také Festival francouzského filmu, který představuje nejlepší filmy natočené ve francouzské produkci či koprodukci a patří mezi nejvýznamnější filmové festivaly v ČR.

Jsme partnerem iniciativy Ukliďme Česko.

Spolupracujeme s českými univerzitami.

Firemní dobrovolnictví

Každoročně organizujeme řadu aktivit, do kterých se mohou zapojit zaměstnanci celé Skupiny KB. Získaný peněžní výtěžek vždy putuje do naší Nadace Jistota, jejímž cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným občanům v začlenění do společnosti.

Aukce fotografií – v roce 2017 jsme vydražili fotky za celkem 26 450 Kč.

Snídaně pro Nadaci – dobročinné vaření a pečení každoročně vynese několik set tisíc korun. V roce 2018 to bylo přesně 219 286 Kč.

Nadační golf – každoročně pořádáme charitativní golfový turnaj. Letošní výtěžek byl 210 000 Kč.

Dárcovství krve – darování krve patří k nejoblíbenějším a nejdéle organizovaným aktivitám. V roce 2018 jsme přispěli 57 litry krve.

Do práce na kole – od roku 2013 se připojujeme k této aktivitě, naši kolegové tak šetří nejen životní prostředí, ale ještě udělají něco pro své zdraví. V roce 2018 se zapojilo 94 zaměstnanců, kteří najeli a nachodili přes 29 000 km.

Kola pro Afriku – zapojili jsme se do sběru starých kol pro gambijské děti, a podpořili tak jejich cestu do škol. Během letošního června kolegové přispěli více než 80 koly.

Ukliďme Česko – podporujeme čistotu prostředí, ve kterém žijeme, a proto se účastníme úklidových aktivit po celé republice.

Rádi byste nám nabídli možnost spolupráce v oblasti kultury, sportu, vzdělávání nebo v jiné? Vyplňte přiloženou žádost o sponzoring a pošlete na adresu sponzoring@kb.cz.