Okamžité platby připisujeme na účty našich klientů během chvilky

V pondělí 19. srpna 2019 jsme učinili další krok k provádění všech tuzemských korunových plateb v reálném čase a jejich nepřetržité zpracovávání, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Od tohoto okamžiku můžete přijímat peníze na své korunové běžné a spořicí účty z jiných bank, které okamžité platby podporují, a to kterýkoliv pracovní i nepracovní den, v jakoukoliv denní či noční hodinu.

Mezi těmito bankami jsou Air Bank, Banka CREDITAS a Česká spořitelna. Další banky by se měly přidat ještě do konce letošního roku, a následně i v příštím roce.

Po připsání okamžité platby na váš účet ihned dojde k aktualizaci aktuálního použitelného zůstatku na vašem účtu.

Peníze z plateb připsané na váš účet během pracovních dnů od rána až do 20:30 hod můžete využít, na co chcete. Upozorňujeme, že peníze, které jsou připsány na váš účet mimo pracovní dny nebo v pracovní dny až po 20:30 hod nelze použít na trvalé příkazy, automatické převody, splátky kreditních karet a všech typů úvěrů nebo na platby zpracovávané dávkově. Můžete je však využít na platby kartou, výběr hotovosti z bankomatu anebo zadání dalších plateb.

Okamžité platby není možné přijímat ve prospěch cizoměnových účtů a dále účtů termínovaných vkladů, vnitřních účtů banky a všech typů úvěrových účtů.

Příchozí okamžité platby na váš účet jsou za stejnou cenu, jakou na svém účtu platíte i za jiné tuzemské příchozí úhrady.

Aktuálně testujeme v pilotním provozu zadávání okamžitých plateb ve prospěch klientů Air Bank, Banky CREDITAS a České spořitelny. Jakmile budeme s fungování odchozích okamžitých plateb spokojení, umožníme je zadávat i vám. Předpokládáme, že tuto funkčnost vám přineseme do konce září.

Už nyní můžeme odkrýt, že okamžité platby bude možné zadávat jako jednotlivé a jednorázové platby až do částky 400 000 Kč přes internetové bankovnictví Mobilní banka, Mobilní banka Business a MojeBanka. Při požadavku na odeslání okamžité platby bude nutné si vybrat způsob zpracování platby jako „Okamžitá platba“, přičemž tato volba bude k dispozici po zadání čísla účtu příjemce jen pro platby do bank, které podporují přijímání okamžitých plateb. Po úspěšné autorizaci bude okamžitá platba připsána na účet příjemce během několika málo, maximálně 10 sekund.