Máte problémy se splácením stávajícího úvěru? Nepřeje dnešní nepříznivá ekonomická situace vašemu podnikání a snížení splátek úvěru vám pomůže toto období překonat?

Jsme připraveni vám individuálně pomoci, pokud budete potřebovat další úlevy  se splácením svých závazků i po skončení státních odkladů, které k 31.10.2020 budou ukončeny.

Pro některé malé a střední podniky máme připraven mimo individuálního posouzení také poloautomatizovaný proces snížení splátek, kde si budete moci vybrat ze dvou základních variant snížení po dobu 6 měsíců.

Naši bankovní poradci jsou připraveni se vám věnovat a pomoci vám se žádostí o snížení splátek.

Otázky a odpovědi ke snížení splátek

Je důležité vědět, že taková úprava splácení je restrukturalizací úvěru a na rozdíl od odkladu ze zákona v tomto případě musíme označit z regulatorních důvodů jako potenciálně ohrožené a oznamovat je do úvěrových registrů. Informace v úvěrových registrech pak může negativně ovlivnit vaší možnost získat nové financování jak v KB, tak u jiných finančních institucí.

Naše rada: Je třeba pečlivě zvážit, zda opravdu zvládnete úvěr splácet. Pokud ano, pak je pro vás výhodnější o snížení nebo odklad splátek úvěru nežádat.

Kontaktujte co nejdříve vašeho firemního bankovního poradce, a společně nalezneme řešení vaší situace. Jedním z nich může být i snížení splátek vašeho úvěru na dobu až 6 měsíců.

Kontaktujte co nejdříve svého firemního bankovního poradce – kontakty na něj naleznete ve svém Internetovém bankovnictví. Upozorňujeme, že abychom stihli vše sjednat a nastavit, je třeba žádost doručit nejpozději 10 dnů před nejbližší splátkou, kterou chcete snížit. Pokud nám žádost dorazí později, lze snížit splátky až od následující splátky.