STD 2

Skupina Société Générale v ČR

Na partnerství záleží

Société Générale

Société Générale je jednou z největších finančních skupin v eurozóně. Ve více než 80 zemích světa zaměstnává přes 150 tisíc zaměstnanců. Aktivity skupiny Société Générale spadají do třech základních oblastí:

  • retailové bankovnictví a specializované finanční služby
    SG obsluhuje 32 milionu klientů po celém světě
  • globální služby investičního bankovnictví
    Z hlediska objemu spravovaných aktiv patří SG k největším bankám v eurozóně
  • korporátní a investiční bankovnictví
    SG patří k vedoucím světovým bankám v oblasti eurokapitálových trhů, derivátů a strukturovaného financování

Působnost skupiny Société Générale a jejích společností v České a Slovenské republice

Société Générale vstoupila na český trh už v roce 1982. Komerční banka se stala její součástí v říjnu roku 2001. V současné době zaměstnává skupina Société Générale v České republice a na Slovensku přes 9 tisíc zaměstnanců a každodenně se stará o spokojenost 2,7 milionu klientů. Těží ze znalosti lokálního trhu, a také využívá mezinárodních zkušeností napříč finanční skupinou. Jejím cílem je poskytovat klientům širokou nabídku služeb v rámci jedné finanční skupiny a pokrýt tak všechny finanční potřeby jejích zákazníků. Klient a jeho potřeby jsou pro ni na prvním místě.

Komerční banka

Komerční banka (KB) je jednou z největších bank na českém trhu, obsluhující 1,6 mil. klientů. Její úspěch je založen na neustálém posilování vztahu se zákazníky. Díky inovacím finančních služeb je schopna v každém okamžiku vyhovět měnícím se požadavkům svých klientů. Nabízí jim služby šité na míru. Toto úsilí o neustálé zlepšování služeb bylo mnohokrát odměněno oceněními, za nimiž stojí každodenní práce a osobní nasazení všech zaměstnanců KB.

Modrá pyramida

Modrá pyramida stavební spořitelna (MPSS) je moderní dynamická společnost zaměřující se na budování vztahu mezi klientem a finančním poradcem, která vedle tradičního stavebního spoření a úvěrů na bydlení nabízí řadu dalších bankovních a pojišťovacích produktů. Klientský servis na profesionální úrovni zajišťují finanční poradci Modré pyramidy ve více než 250 centrech po celé České republice. Poskytují finanční poradenství také u klienta doma nebo v sídle jeho společnosti. Kvalitu produktů a služeb potvrzují ocenění, která Modrá pyramida získala.

KB Penzijní společnost

KB Penzijní společnost, a.s. (KB PS) nabízí důchodové spoření a doplňkové penzijní spoření. V rámci tzv. 2. pilíře KB PS nabízí Dynamický, Vyvážený, Konzervativní důchodový fond a fond státních dluhopisů. Ve 3. pilíři nabízí Dynamický, Vyvážený, Konzervativní a Zajištěný účastnický fond. Penzijní připojištění se státním příspěvkem je provozováno v Transformovaném fondu.

ESSOX

ESSOX nabízí financování nákupu automobilů, zboží a služeb, hotovostní úvěry i kreditní karty. Na vysoce konkurenčním trhu si dokázal ESSOX vybudovat pozici jedné z nejvýznamnějších nebankovních finančních institucí.

Komerční pojišťovna

Komerční pojišťovna nabízí ve skupině KB nejen služby v oblasti pojištění, ale také zajímavé flexibilní kombinace pojištění a investic. Kromě známého produktu Vital Invest nabízí také nejrůznější formy životního pojištění, cestovní pojištění i pojištění úrazu či zneužití platebních karet.

SOGEPROM

SOGEPROM Česká republika s.r.o. připravuje a realizuje projekty komfortního bydlení dostupného co nejširším vrstvám obyvatelstva. Jedním z hlavních rysů takového bydlení je soukromí a maximální pohodlí. Společnost se proto spíše zaměřuje na výstavbu bytových rezidencí menšího rozsahu, v lokalitách s co nejlepší dopravní dostupností a občanskou vybaveností, jejichž příkladem je čistě rezidenční projekt Rezidence Oáza Michle v Praze 4 nebo Rezidence Symfonie v brněnském Králově Poli, který se převážně skládá z bytové části, ale nalezneme zde i obchodní plochy a kanceláře.

ALD Automotive

ALD Automotive je součástí stejnojmenné celosvětové sítě leasingových společností. Specializuje se na financování a správu firemních vozových parků, je jedním z leaderů na trhu operativního leasingu osobních a užitkových vozů. Je spolehlivým partnerem firem bez ohledu na počet jejich vozidel.

SGEF

SG Equipment Finance Czech Republic (SGEF) se specializuje na financování těžké dopravní techniky, strojů, zařízení, high-tech, letecké techniky a nemovitostí. V rámci produktové nabídky poskytuje finanční i operativní leasing, splátkový prodej a nebankovní úvěr.

PEMA Praha

PEMA Praha je dominantním pronajímatelem užitkových vozidel na českém trhu. Specializuje se na pronájem a poskytování servisu především silniční dopravní techniky (tahače a návěsy), její nabídka ale obsahuje i nejrůznější speciály pro přepravu sypkých a tekutých látek, nebezpečného zboží, vozidel pro stavebnictví a pro kombinovanou přepravu.

Klíčovými hodnotami skupiny SG jsou profesionalita, týmový duch a inovace.