Ocenění

Podívejte se, jaká ocenění jsme dostali za odpovědné podnikání

Mastercard Banka roku 2023

Jsme opět Bankou roku! Obhájili jsme vítězství nejen v hlavní kategorii Mastercard Banka roku 2023, ale i v kategorii Korporátní banka roku a Banka bez bariér.

Máme radost, že si odborná porota všimla obrovské změny, kterou jsme v posledních letech prošli a stále procházíme a která odstartovala novou éru bankovnictví. Děkujeme našim kolegyním a kolegům za jejich tvrdou práci a také našim klientům za důvěru.

Banka roku 2023
udržitelná banka roku

Národní cena ČR za společenskou odpovědnost

V Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR proběhlo předání ocenění Národní cena ČR od Ministerstva průmyslu a obchodu. Udělovala se ocenění Národní cena kvality ČR, Národní cena ČR za kvalitu v rodinném podnikání a také Národní cena ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj, kde jsme získali druhé místo.
Pro přihlášení do soutěže jsme vyplnili podkladovou zprávu, kde jsme vysvětlili naši strategii, kroky v oblasti udržitelnosti a další informace z oblastí jako například vztah k zaměstnancům, klientům nebo vlastnická struktura.

Posláním Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost je podpořit moderní podnikání a společenskou odpovědnost prostřednictvím zpětné vazby, kterou organizacím poskytne nezávislé externí hodnocení. Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj se v České republice uděluje nepřetržitě od roku 2009. Tato Národní cena ČR je plně harmonizována s mezinárodním modelem oceňování EFQM Committed to Sustainability a umožňuje tak organizacím porovnat se s organizacemi v ČR i ve světě.

EFQM logo

ESG rating 2023

Asociace společenské odpovědnosti nás opět zařadila mezi TOP 10 velkých českých firem, které udržitelným podnikáním žijí.  ESG Rating se zaměřuje na všechny tři oblasti, které tato zkratka zastupuje – tedy na řízení environmentálních (Environmental), sociálních (Social) i správních (Governance) rizik a příležitostí v dané firmě.

udržitelná banka roku

TOP Odpovědná velká firma

I tento rok se nám podařilo obhájit ocenění z loňského roku. Z letošního vyhlašování TOP Odpovědná firma jsme si opět odnesli dvě ocenění – v kategorii TOP Odpovědná velká firma a TOP Odpovědná firma v reportingu za reporting v oblasti udržitelnosti.

Platforma pro udržitelné podnikání v Česku, Byznys pro společnost, každý rok oceňuje firmy, které to s udržitelností a odpovědným podnikáním myslí vážně. Tedy takové, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji udržitelnosti, mají pozitivní přínos pro zaměstnance a společnost, snižují svůj dopad na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení.

Ocenění TOP Odpovědná firma
TOP Odpovědná firma logo

Zlatá koruna

Zabodovali jsme ve 21. ročníku soutěže finančních produktů Zelená koruna. První místo jsme získali v kategorii Zelená koruna za naši Půjčku na udržitelné technologie. V soutěži zabodovaly i další naše produkty: první místo v kategorii Leasing pro podnikatele získal produkt Profi auto a bronzovou medaili z kategorie Hypotéky vybojovala naše Hypotéka.

Zlatá koruna

Bankovní inovátor

Z vyhlašování cen Hospodářských novin Visa Nejlepší banka 2022 jsme si odnesli ocenění v kategorii Bankovní inovátor. V hlasování ceny veřejnosti uspěla naše iniciativa sdílení bankomatů s MONETA Money Bank, která přináší dostupnější služby našim klientům a ve výsledku i energetickou úsporu. V mezičase se přidaly i další banky a nyní sdílíme už více než 2 000 bankomatů. Dvě ceny si odnesla také naše KB Pojišťovna.

TOP Odpovědná velká firma

MSCI ESG a S&P SAM

Pravidelně jsme hodnoceni ratingovými agenturami MSCI ESG a S&P SAM, které hodnotí udržitelný přístup firem a komplexní vliv podnikání na společnost a životní prostředí. V ratingu MSCI ESG si už dva roky po sobě držíme velmi dobré hodnocení AA.  

S&P logo
MSCI logo

FTSE4Good Index Series

Jsme první českou bankou, která je od roku 2018 součástí jednoho z hlavních světových indexů společensky odpovědných firem - FTSE4Good Index Series. Index sestavuje společnost FTSE Russell (The Financial Times Stock Exchange Group). FTSE4Good Index Series identifikuje společnosti, které jsou aktivní v přístupu k ochraně životního prostředí, udržují si vysokou úroveň v oblasti sociální i v oblasti firemního řízení. Měření je prováděno na základě globálně uznávaných standardů.

V rámci indexu FTSE4Good jsme posunuli z hodnocení 3,7 na 4,0 (z maxima 5 možných bodů).

FTSE4Good