Nebojte se mobilního bankovnictví

Mobilní bankovnictví není ani o píď méně bezpečné než internetové bankovnictví, tedy to, co přes 90 % národa v pohodě používá ve svém počítači nebo notebooku. Přečtěte si, proč není žádný důvod se mobilního bankovnictví obávat.

Mobil si můžete uzamknout

Mobil si můžete uzamknout

Především se ujistěte, že máte telefon zamčený – už jen díky tomu se vám do něj jen tak někdo nepodívá. Ani kdybyste zámek obrazovky neměli nastavený, do vašeho mobilního bankovnictví by se nikdo nedostal, ale díky jeho zapnutí ochráníte svá ostatní data jako kontakty, e-maily, zprávy. Když necháte telefon odemčený, do mobilní aplikace se nikdo cizí nevláme, přístup je totiž chráněn heslem nebo otiskem prstu či skenem tváře – to v případě, že si váš telefon rozumí s takzvanou biometrikou. Po třech neúspěšných pokusech se mobilní aplikace zablokuje a odblokovat jde jen v internetovém bankovnictví, zavoláním na kontaktní centrum nebo osobně v pobočce.

O všech platbách máte dokonalý přehled

Své heslo nikomu neprozrazujte, ale i kdybyste to snad udělali, pořád není nic ztraceno – o každé částce, která vám odejde z účtu, hned víte, na displej telefonu vám totiž skočí upozornění. Když zachytíte něco podezřelého, můžete aplikaci okamžitě zablokovat (opět v internetovém bankovnictví nebo zavoláním na kontaktní centrum). A není to jen na vás, Komerční banka má propracovaný systém, který hlídá podezřelé faktory při placení. Když něco nesedí, příslušné oddělení platbu pozastaví, kontaktuje klienta a ověří, jestli je vše v pořádku.

Naše online bankovnictví chrání špičkový software

Naše online bankovnictví chrání špičkový software

Kdo se bojí virů, může zůstat v klidu: jak internetové, tak mobilní bankovnictví Komerční banky chrání specializovaný software od IBM, který při každém spuštění bankovnictví prohledá počítač nebo telefon, a když narazí na něco škodlivého, hned upozorní naše specialisty. Ti klientovi zavolají a poradí mu, co dělat. Software je pro klienty KB zdarma.

A hlavně, ačkoli má mobilní banku od KB aktivovanou bezmála 900 tisíc klientů, dosud jediný kvůli ní nepřišel o jedinou korunu. Tak je tato aplikace bezpečná! 

Tak a teď už můžete beze strachu vletět do světa mobilního bankovnictví.

Podívejte se na naše videa

Video je vložené z YouTube a nastavení cookies na našem webu se na něj nevztahuje. Pokud ho přehrajete, YouTube může informace z vašeho prohlížeče sbírat, i když jste cookies na kb.cz nepřijali.