Firmy dnes musejí rychle reagovat na měnící se obchodní prostředí. Pro řízení a správu svých finančních toků proto potřebují sofistikovaná řešení založená na elektronické komunikaci. Využijte naši odbornost, zkušenosti i osobní přístup a spravujte finance své firmy efektivněji.

Chcete vědět, jaké služby Cash management nabízí?

Na základě potřeb vašeho podnikání vám Komerční banka zajistí vedení běžného účtu nejen v českých korunách, ale i v dalších 18 cizích měnách.

Díky mezinárodní působnosti finanční skupiny Société Générale vám můžeme otevřít účet v 50 zemích světa.

V kombinaci s přímými kanály získáte ucelený on-line přehled o svých účtech na lokální i globální úrovni.
 

Rychlost, spolehlivost a pohodlí. Platby odesíláme i připisujeme v průběhu dne. To jsou klíčové výhody platebních transakcí provedených prostřednictvím Komerční banky. Můžete využít široké škály doplňkových služeb nebo provádět operace v zahraničních měnách, které nejsou uvedeny na seznamu směnných kurzů.

 • Tuzemské platby - jednorázové a trvalé příkazy, příkazy k inkasu, expresní příkazy v Kč mezi účty v KB nebo na účty v jiných bankách v ČR.
 • Zahraniční platby - převod cizích měn na účty v bankách v ČR  nebo v cizích měnách a Kč do zahraničí. Platby v EUR, USD a řadě dalších měn. Cenově zvýhodněné platby z/do naší pobočky na Slovensku.
 • SEPA platby - převod v měně EUR v rámci SEPA prostoru.
 • SEPA inkasa - převod v měně EUR prováděný z účtu plátce z podnětu příjemce platby v rámci SEPA prostoru.
 • Debetní karty - jsou vydávány k běžnému účtu vaší společnosti v Kč i cizích měnách. Nenabízejí pouze bezpečnou možnost pro platby, výběry z bankomatů a vklady, ale i celou škálu doplňkových služeb dle potřeb vaší společnosti.
 • Kreditní karty - financování provozu společnosti s bezúročným obdobím.
 • Vkladová karta - slouží k rychlému a bezpečnému vložení hotovosti na účet, ke kterému je vydána.

Zvyšte tržby i prestiž své společnosti tím, že umožníte zákazníkům platit za zboží a služby platební kartou na platebním terminálu KB Smartpay. Umožníme vám přijímat platební karty nejrozšířenějších karetních asociací vydané jakoukoliv bankou v ČR i zahraničí.

Máte-li u Komerční banky účet vedený v cizí měně (EUR, USD, GBP a RUB), jistě oceníte možnost akceptovat karetní platby v těchto měnách a zároveň netratit na kurzových rozdílech. Akceptování platebních karet vás také zbaví zbytečných nákladů s držením hotovosti na provozovnách a jejím vkládáním na účet. Nabízíme také akceptaci karet ze zahraničí se službou DCC, která vám umožní podílet se na dodatečně realizovaných výnosech.

Vlastníte či provozujete e-shop? Platební brána od KB Smartpay vám umožní přijímat platby za služby a zboží on-line. Akceptujeme téměř všechny typy platebních karet - MasterCard, MasterCard Electron, Maestro, Visa, Visa Electron, V Pay a Diners Club/Discover, UnionPay. Zprostředkujeme také akceptaci karet American Express.

S růstem vaší společnosti se optimalizace likvidity stává stále důležitějším tématem. Připravíme pro vás komplexní řešení na míru vašim potřebám. Služba Cash Pooling zajistí automatické vyrovnání kladných nebo záporných zůstatků na účtech vaší společnosti nebo skupiny ekonomicky spjatých společností. To vám umožní optimalizovat úrokové náklady a výnosy a snížit potřebu externího financování. Sdílení peněžních prostředků mezi účty v kombinaci s přímým bankovnictvím KB vám pomůže lépe řídit vaše cash flow v reálném čase a získat ucelený on-line přehled o zůstatcích na účtech vaší společnosti. Nabízíme vám jak místní tak mezinárodní řešení včetně zapojení účtů v různých měnách.

Potřebujete rychle a jednoduše zpracovat hotovost? Využijte vkladové bankomaty Komerční banky. Prostřednictvím Vkladové karty s můžete uložit na účet až 300 tis. Kč v jednom vkladu. Pro rychlé a diskrétní vložení hotovosti v Kč i cizí měně uvedené v našem kurzovním lístku můžete využít také Uzavřené obaly, v nichž vkládáte hotovost na účet vedený v KB na pobočce KB nebo prostřednictvím nočních trezorů, které fungují 24 hodin. Naleznete je na 144 pobočkách KB.

Komerční banka a SG Group nabízejí ke snadné obsluze vašich účtů několik aplikací. Naši Cash Management specialisté vám s ohledem na potřeby vaší společnosti pomohou vybrat ty pravé.

MojeBanka Business umožní snadnou komunikaci s bankou, nabízí moderní internetové bankovnictví ve verzích pro PC, ale i v mobilní verzi pro chytré telefony a tablety Mobilní Banka Business.

Profibanka aplikace PC bankovnictví, pro komplexní potřeby vaší firmy.

MultiCash s touto aplikací získáte přístup do mezinárodního multi-bankovního systému, který vám umožní ovládat účty v různých bankách a zemích.

Prostřednictvím Komerční banky můžete při správě svých financí využít mezinárodní skupinu Société Générale, která působí ve více než 50 zemích po celém světě. Bankovní síť a nástroje využívané v rámci skupiny Société Générale vám zjednoduší řízení finančních toků na účtech vedených v zahraničí.

Sogecash SWIFTNet umožňuje korporátním klientům přístup do vysoce zabezpečené a spolehlivé sítě SWIFT, jejíž prostřednictvím může odesílat a přijímat finanční zprávy, například platební příkazy nebo výpisy k účtu.

Sogecash WEB je internetový informační a transakční portál skupiny Société Générale, který vám umožní provádět transakce, prohlížet i spravovat všechny své účty po celém světě - kdykoliv a kdekoliv.

SIAM plným názvem SOGECASH International Account Management je služba, která umožní centrálně řízeným skupinám řídit finanční toky z jednoho místa prostřednictvím SWIFTové komunikace v XML nebo MT formátu.

Díky našim zkušenostem s lokálními a nadnárodními korporacemi jsme schopni analyzovat každodenní provoz vaší firmy a navrhnout řešení tak, aby vyhovovalo specifickým požadavkům vaší společnosti. Ať už se vaše obchodní aktivity odehrávají v tuzemsku nebo v zahraničí, můžete plně využívat výhod produktů a služeb, které se neustále rozvíjejí a přizpůsobují vašim specifickým požadavkům. Obraťte se přímo na Cash management specialisty Komerční banky, jejichž odbornost a mezinárodní zkušenosti pro vás budou mít maximální přínos.

Firma v České republice

Firma, která:

 • je vlastněna a řízena z ČR (bez zahraniční mateřské společnosti)
 • je významným regionálním zaměstnavatelem
 • pro svůj provoz využívá více účtů jak v českých korunách tak cizích měnách
 • odběratele a dodavatele může mít lokální i mimo ČR
 • využívá investiční i provozní financování včetně bankovních záruk a dokumentárních akreditivů.

 

Standardně využívané služby:

Běžné účty v Kč i v cizích měnách

Debetní i kreditní platební karty

 • Debetní karty vydané k běžným účtům společnosti. Vybrat si můžete v celé škály typů karet, doplňkových služeb a individuálního nastavení limitů pro výběry a platby kartou.
 • Kreditní karty umožňují placení firemních výdajů v ČR i na cestách rychle, bezpečně a bez poplatků, zároveň získáte cestovní pojištění a pojištění proti zneužití karty držitelem.
 • Vkladová karta KB umožňuje rychle a pohodlně vkládat hotovost na vkladových bankomatech.

Přijímání platebních karet

Přímé bankovnictví

 • Moje Banka Business je internetová aplikace, díky které můžete pořizovat platby a současně získáte informace o účtech, transakcích, platebních kartách i úvěrech.
 • Profibanka instalovaná PC aplikace vhodná pro zpracování větších objemů transakčních dat
 • Přímý kanál umožňuje propojení s firemním účetním systémem a pořizování velkého množství transakcí.
 • MultiCash je nástroj vhodný pro společnosti využívající služby více bank, napojený na firemní účetní systém.

 

Cash Pooling

Reálný cash pooling je služba nabízející společnosti nebo ekonomické skupině nástroj pro řízení cash flow a optimalizaci využívání vlastních finančních zdrojů. Umožňuje vyrovnávání kladných a záporných zůstatků na účtech zapojených  v cash poolingové  struktuře a centralizaci peněžních prostředků na hlavním účtu.  Zapojené účty jsou na konci každého pracovního dne nulovány. Služba je vhodná zejména pro skupiny s centrálním finančním řízením.

Evidenční cash pooling je služba nabízející společnosti nebo ekonomické skupině nástroj pro optimalizaci úrokových nákladů a výnosů. Kladné a záporné zůstatky na účtech jsou vzájemně započítány do celkového salda, aniž by docházelo k jejich reálnému převodu. Jednotlivé společnosti v rámci ekonomické skupiny si ponechávají samostatné finanční řízení.

 

Pro další rozvoj a růst společnosti je významným požadavkem financování. Banka umožňuje zahrnout různé druhy financování pod jednu rámcovou smlouvou, která zastřeší limity od kontokorentního úvěru až po bankovní záruky.

Pobočka velké zahraniční firmy v ČR

Firma, která:

 • je pobočkou velké zahraniční firmy
 • je centrálně řízena ze zahraničí, současně ale řeší lokální potřeby daného trhu
 • v oblasti cash managementu využívá nástroje mezinárodního cash managementu pro centrální řízení z úrovně mateřské společnosti

Standardně využívané služby:

Běžné účty v Kč a cizích měnách

SIAM (SOGECASH International Account Management) je služba umožňující SWIFTovou komunikaci jak ve formátu XML (příkazy k úhradě pain.001, výpisy camt.053 a camt.052), tak MT (žádosti o úhradu MT101; výpisy MT940 a MT942).

Sogecash Web je internetové bankovnictví poskytované ve spolupráci se Société Générale. Toto multibankovní mezinárodní řešení umožňuje ovládání všech účtů skupiny. Poskytuje přehled nad účty, zadávání platebních příkazů, detailní sledování stavu zpracování plateb a transakcí.

Poskytování domácího a mezinárodního platebního styku (v lokálním, SWIFT nebo XML formátu) včetně domácích a SEPA inkas

Přímé bankovnictví

Debetní a kreditní platební karty

Přijímání platebních karet

Hotovostní služby
 

Cash pooling

 • Reálný cash pooling je služba nabízející společnosti nebo ekonomické skupině nástroj pro řízení cash flow a optimalizaci využívání vlastních finančních zdrojů. Umožňuje vyrovnávání kladných a záporných zůstatků na účtech zapojených  v cash poolingové  struktuře a centralizaci peněžních prostředků na hlavním účtu.  Zapojené účty jsou na konci každého pracovního dne nulovány. Služba je vhodná zejména pro skupiny s centrálním finančním řízením.
 • Evidenční cash pooling je služba nabízející společnosti nebo ekonomické skupině nástroj pro optimalizaci úrokových nákladů a výnosů. Kladné a záporné zůstatky na účtech jsou vzájemně započítány do celkového salda, aniž by docházelo k jejich reálnému převodu na hlavní účet. Jednotlivé společnosti v rámci ekonomické skupiny si ponechávají samostatné finanční řízení.
Mezinárodní firma se sídlem v ČR

Firma, která:

 • je vlastněna a řízena z České republiky s mezinárodní působností (ať už s pobočkami v jednom regionu či po celém světě)
 • stále častěji využívá centralizované řízení. Může se jednat o optimalizaci financování v rámci skupiny, Cash Pooling či například používání střediska sdílených služeb pro provádění platebního styku celé skupiny.

 

Standardně využívané služby:

Běžné účty v Kč a cizích měnách

Poskytování domácího a mezinárodního platebního styku (v lokálním, SWIFT nebo XML formátu) včetně domácích a SEPA inkas

Mezinárodní elektronické bankovnictví

Sogecash Web je internetový mezinárodní  multibankovní nástroj poskytovaný ve spolupráci se Société Générale. Umožňuje ovládání všech účtů ve skupině. Poskytuje přehled účtů, zadávání platebních příkazů, detailní sledování stavu zpracování plateb a transakcí a další služby.

Sogecash SWIFTNet for Corporates  umožňuje klientům přístup do vysoce zabezpečené a spolehlivé sítě SWIFT a jejím prostřednictvím odesílat a přijímat finanční zprávy, například platební instrukce nebo výpisy k účtu.

MultiCash je modulární multibankovni systém pro správu účtů ve více zemích, bankách či právních subjektů. 

Cash Pooling

 • Reálný cash pooling je služba nabízející společnosti nebo ekonomické skupině nástroj pro řízení cash flow a optimalizaci využívání vlastních finančních zdrojů. Umožňuje vyrovnávání kladných a záporných zůstatků na účtech zapojených  v cash poolingové  struktuře a centralizaci peněžních prostředků na hlavním účtu. Zapojené účty jsou na konci každého pracovního dne nulovány. Služba je vhodná zejména pro skupiny s centrálním finančním řízením.
 •  Evidenční cash pooling je služba nabízející společnosti nebo ekonomické skupině nástroj pro optimalizaci úrokových nákladů a výnosů. Kladné a záporné zůstatky na účtech jsou vzájemně započítány do celkového salda, aniž by docházelo k jejich reálnému převodu na hlavní účet. Jednotlivé společnosti v rámci ekonomické skupiny si ponechávají samostatné finanční řízení.
 • Mezinárodní reálný cash pooling je služba nabízející ekonomické skupině automatickou centralizaci a efektivní řízení  finančních prostředků vedených na běžných účtech v různých zemích.

 

Debetní a kreditní platební karty

Hotovostní operace

Kontaktujte nás

portrét Borise Charváta
Boris Charvát
Relationship Manager for Corporate Cash Management

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

Portrét Frédérica Sudre
Fréderic Sudre
Relationship Manager for Corporate Cash Management

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

portrét Lukáše Svobody
Lukáš Svoboda
Relationship Manager for Corporate Cash Management

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

Pavol Maličkay
Pavol Maličkay
Head of Corporate Cash Management

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

portrét Pavla Fučíka
Pavel Fučík
Relationship Manager for Corporate Cash Management

Zavolejte mi

Zanechte nám kontakt a náš zástupce se Vám nejpozději do dalšího dne ozve.

Kontaktujte nás

Načítám