• Články
  • Kdy se vyplatí mít účet v dolarech

Kdy se vyplatí mít účet v dolarech

Účet v dolarech se vyplatí při dlouhodobých nebo častých cestách do Spojených států nebo jiných zemí, kde se platí dolarem. Při posílání peněz, výběrech hotovosti z bankomatu nebo placením kartou v cizině uvidíte své transakce v dolarech a nemusíte si nic přepočítávat. Dolarový účet se také může hodit podnikatelům, kteří obchodují mezinárodně nebo komukoli, kdo nakupuje na zahraničních e-shopech a nechce řešit kurzy měn. V Komerčce si dolarový účet můžete založit k vašemu běžnému, studentskému nebo podnikatelskému účtu.

Účty v cizí měně mají řadu výhod. Pokud si například založíte dolarový účet kvůli cestám do USA, vidíte v pohybech na účtu provedené platby rovnou v dolarech. Stejně tak při výběru z bankomatu v USA se z účtu odečtou rovnou dolary.

Účet v dolarech jako doplněk k běžnému účtu

Účet v dolarech si dnes založíte u většiny bank, a to jak samostatně, tak jako druhý účet k vašemu běžnému účtu (tato varianta bývá výhodnější). Takový účet se hodí nejen na cestách do zahraničí, ale třeba i pro nákupy na zahraničních e-shopech. Nemusíte si neustále přepočítávat, kolik co stojí a na účtu rovnou vidíte pohyby v dolarech.

V Komerční bance máme jako variantu účtu v dolarech běžný účet TOP nabídka, ke kterému vám zdarma otevřeme další dva běžné účty vedené v dolarech, eurech nebo českých korunách. Všechny své účty můžete vždy přehledně sledovat v internetovém nebo mobilním bankovnictví.

Sjednejte si

Účet v dolarech pro mladé

Mít účet v USD se hodí například, když jedete studovat do Spojených států nebo nebo jste si tam zajistili pracovní pobyt spojený s cestováním. V těchto případech, kdy v cizině strávíte více času, vám může být neustálý převod měn na obtíž. Nabízí se tedy založit si druhý účet v dolarech. Studenti si v u nás můžou dolarový účet zřídit bezplatně jako bonus ke studentskému účtu.

S účtem v dolarech si můžete jednou měsíčně bez poplatku vybírat peníze z bankomatu a také přijímat a odesílat SEPA platby (zahraniční platby). Platba vedená na účet založený v jiné zemi než v ČR, ale v rámci EU, je vedena jako SEPA platba.

Sjednejte si

Účet v dolarech pro podnikatele

Běžně si ale dolarové účty sjednávají i podnikatelé, kteří nepodnikají jen na území České republiky, ale mají své aktivity i v zahraničí. I pro ně by bylo zbytečně složité a drahé řešit všechny platby a transakce přes účet vedený v českých korunách.

K podnikatelskému účtu u nás nabízíme možnost sjednat si druhý účet v cizí měně, například v dolarech. Součástí jsou rovněž bezplatné SEPA platby, ale i zlatá firemní platební karta s nadstandardním cestovním pojištěním nejen pro držitele karty, ale i celou rodinu (manžel/manželka, děti).

Sjednejte si Běžný účet v cizí měně