Hypotéky

Přizpůsobíme se vám v každé situaci, ať už potřebujete financovat bydlení zpětně, chcete časem hypotéku převést na děti nebo si k bydlení půjčit třeba i na auto

Hypotéky

Hypotéka může mít mnoho podob. V Komerčce se snažíme vyjít vám vstříc v různých situacích spojených s pořízením vlastního bydlení. Ať už máte v plánu převést si k nám hypotéku odjinud, chcete si výběr nemovitosti pořádně promyslet, nebo potřebujete k hypotéce neúčelovou část na extra výdaje.

Jaký je rozdíl mezi americkou a klasickou hypotékou

Použití peněz

Hlavní rozdíl je v možnosti využití půjčených peněz. Klasickou hypotéku je možné využít pouze na účely spojené s bydlením, typicky na koupi domu nebo bytu, rekonstrukci vlastního bydlení nebo výstavbu nového domu, což je potřeba dokládat.

Peníze z americké hypotéky je možné použít na cokoli, nemusíte předkládat žádné faktury ani kupní smlouvy a banka nesleduje, na co tyto peníze využijete.


Úroková sazba

Klasická hypotéka je účelová (určena pouze na bydlení), a díky tomu nabízí nižší úrokovou sazbu než americká hypotéka, kterou můžete použít na cokoli.

Americká hypotéka má ale obvykle nižší sazbu než běžný spotřebitelský úvěr, který není zajištěný nemovitostí.


Výše půjčené částky

S americkou hypotékou můžete získat až 70 % ceny nemovitosti, kdežto s klasickou hypotékou je to až 100 % ceny zastavené nemovitosti. Velikost americké hypotéky může být až 10 milionů korun.


Doba splácení

Doba splatnosti při sjednání u klasické hypotéky může být až 30 let, zatímco americkou hypotéku můžete obvykle splácet až 20 let.

Související produkty

Dohoda o správě kupní ceny

Dohoda o správě kupní ceny

Zbaví vás rizika při převodu peněz
během koupě nebo prodeje nemovitosti
Hypotéka na novostavbu od developera

Hypotéka na novostavbu od developera

Ušetříme vám poplatky za zpracování hypotéky