• Články
  • Účet zdarma – na co si dát pozor

Účet zdarma – na co si dát pozor

Na trhu naleznete spoustu nabídek na „běžný účet zdarma“. Ověřte si, že se pod lákavým názvem skutečně skrývá účet bez poplatků a bez podmínek. Porovnejte také, jestli se vám nevyplatí více účet, za jehož vedení sice platíte, ale ostatní služby s ním spojené můžete využívat bezplatně.

Na co si dát pozor

Když narazíte na nabídku účtu zdarma, je potřeba si podrobně prohlédnout podmínky a pravidla účtu a podívat se, co to v praxi znamená.

Vždy se podívejte jestli účet zdarma nemá nějaké podmínky, jako je minimální částka, kterou musíte měsíčně poslat. Druhou variantou je účet, kde platíte malý poplatek za jeho vedení, ale s dalšími poplatky už se při běžném užívání účtu nesetkáte. Ve výsledku pak takový účet může vyjít i levněji než účet s vedením zdarma.

Při výběru účtu je dobré si sepsat, jaké služby v rámci něj využíváte a jak často. A pak hledat účet, který vám tyto služby nabídne za co nejmenší poplatek, nebo v rámci nějaké speciální nabídky.

Běžný účet zdarma u Komerčky

I my nabízíme základní variantu běžného účtu zdarma. Neplatíte u něj za vedení účtu, vydání platební karty, příchozí úhrady či využívání internetového a mobilního bankovnictví. Zpoplatněné jsou zahraniční platby a výběry z bankomatů cizích bank. K účtu si můžete sjednat doplňkové služby jako jsou různá pojištění, např. pojištění Merlin, které vám pomůže v případě, že přijdete o peněženku, klíče, mobil, karty a další osobní věci. 

Myšlenkou našeho základního účtu je vyzkoušet si, jaké to je být naším klientem a poznat naše moderní internetové a mobilní bankovnictví. Pokud byste v budoucnu chtěli účet, který toho umí víc, můžete přejít o úroveň výš na MůjÚčet Plus. K němu se sice váže poplatek za vedení, zato však nabízí 2 výběry měsíčně z bankomatů cizích bank (i v zahraničí) zdarma, neomezené transakce a další výhody.

Založte si MůjÚčet