Zrychlujeme platby do jiných bank

Novinka

Potřebujete připsat platbu v českých korunách na účet příjemce v jiné bance ještě dnes? Doposud jste u těchto plateb museli požadovat prioritní zpracování zaškrtnutím pole na online formuláři nebo uvedením příznaku „Expresní platba“ při importování příkazů k úhradě v dávce.

Nově vám Komerční banka umožňuje zrychlené zpracování příkazů k úhradě do jiných bank v ČR, kdy částka v českých korunách je převedena v rámci jednoho dne, a to bez příplatku za prioritní zpracování.

Pokud od vás obdržíme příkazy
k úhradě přes služby přímého bankovnictví, na jejich provedení budete mít na svém účtu dostatek peněžních prostředků a budou zaúčtované do 12:00 hodin, poté je do jiné banky předáme ještě tentýž den. Více informace naleznete zde.

Dávku s příkazy k úhradě pro nekonverzní platby (korunové platby z korunových účtů) předávejte s požadavkem na zpracování v on-line nebo v průběžném režimu. Dávku s příkazy k úhradě pro konverzní platby (korunové platby z cizoměnových účtů) můžete zadat navíc i s požadavkem na zpracování v dávkovém režimu. Příkazy k úhradě neoznačujte příznakem na expresní zpracování.

Abychom všechny vaše platby dokázali zpracovat včas, doporučujeme vám je zadat s předstihem.

Typ příkazu Doporučený čas zadání

Platby zadané prostřednictvím služeb přímého bankovnictví

11:30

Platby importované v dávce (do 100 příkazů)

11:00

Platby importované v dávce (nad 100 příkazů)

10:00

Příkaz k úhradě zadaný přes Expresní linku KB

10:00

Příkaz k úhradě předaný bankovnímu poradci na pobočce KB

10:00

Později zadané platby mohou být zpracované pouze částečně, a tedy i připsané na účet příjemce v jiné bance až následující pracovní den.

I nadále můžete u příkazů k úhradě do jiných bank požadovat jejich expresní zpracování. Zejména v případech, kdy chcete mít jistotu jejich provedení, tedy potřebujete mít rychlé a garantované prioritní zpracování příkazu k úhradě tentýž den, kdy byl zadán. Anebo když nestihnete příkazy k úhradě zadat do 12:00 hodin, a potřebujete zajistit jejich připsání příjemci v jiné bance ještě tentýž den.