Novinky v KB

Další měsíce jsou za námi a my jsme pro Vás nachystali novinky do internetového bankovnictví MojeBanka, MojeBanka Business a Mobilní banka

Novinky v internetovém bankovnictví MojeBanka

Pokud máte sjednané pojištění Merlin, ProfiMerlin nebo Merlin Junior, uvidíte jej v internetovém bankovnictví MojeBanka jako kartičku produktu. Nyní máte ještě větší přehled o tom, jaké služby a produkty u nás využíváte. I MojePojištění plateb nebo ProfiPojištění plateb uvidíte v přehledu internetového bankovnictví.

V případě, že u nás máte sjednanou hypotéku, uvidíte v jejím detailu veškeré podmínky ke splnění před čerpáním a také po jejím čerpání. Podmínky budou zobrazeny jen u obchodů sjednaných od 21.4.2020.

Pokud u nás nemáte podepsaný marketingový souhlas, resp. GDPR, nemůžeme vám zobrazit předschválený limit k úvěrovým produktům. To se týká jak fyzických osob, tak fyzických osob podnikatelů. Abyste viděli svůj předschválený limit, stačí nás kontaktovat a my s vámi marketingový souhlas podepíšeme nebo ho můžete sami podepsat v MojeBanka.

Jak na to?
Přihlaste se do MojeBanka -  Nastavení – Zpracování osobních údajů

Co je přesně kreditka a co debetka, se může plést. Připravili jsme pro vás malou nápovědu. Při sjednání online vám ukážeme hlavní rozdíly. Vy tak budete mít jistotu, že sjednáváte tu správnou kartu.


Doposud mohli nahrávat dokumenty pouze uživatelé zmocnění k právnickým osobám. Nově tuto funkci mohou využívat i zmocněné osoby za fyzickou osobu podnikající. Věříme, že právě v této výjimečné situaci se vám tato možnost bude hodit.


Nově uvidíte v přehledu transakcí dvě částky. Jedna je lokální částka, tedy v zemi, kde proběhla platba a druhá je přepočet na české koruny. Díky tomu si můžete třeba vytvořit zpětné vyúčtování dovolené v EUR i CZK.

Ve svém internetovém bankovnictví MojeBanka si můžete nastavit notifikace k tuzemským platbám tak, jak Vám to vyhovuje. Nechcete, aby Vás zprávy z banky rušily? Nebo naopak chcete vědět o všem?

Žádný problém, všechno si jednoduše nastavíte v MojeBanka. Emailové notifikace navíc postupně upravujeme a vylepšujeme. Nyní jsou již téměř všechny dvojjazyčné, v češtině i angličtině.

Vedle notifikací o provedení tuzemských plateb si nově také můžete jako součást notifikací o neprovedených platbách nastavit i oznámení o čekající platbě. To je platba, kterou jste zadali, ale zatím se neprovedla, protože čeká na doplnění peněz na Váš účet.

Novinky v MojeBanka Business

Nahrávání dokumentů zmocněnou osobou i za fyzickou osobu podnikající

Doposud mohli nahrávat dokumenty pouze uživatelé zmocnění k právnickým osobám. Nově tuto funkci mohou využívat i zmocněné osoby za fyzickou osobu podnikající. Věříme, že právě v této výjimečné situaci se vám tato možnost bude hodit.

Novinky v Mobilní bance

Všechny dokumenty, které jste mohli doteď podepisovat jen v internetovém bankovnictví MojeBanka, jsou nyní k podpisu dostupné v Mobilní bance i v Mobilní bance Business. Možnost platí pro Android i iOS. Stačí párkrát ťuknout a dokumenty připravené bankou jsou podepsané.

Nyní si můžete nastavit zobrazení produktů a služeb, jak potřebujete. Například můžete jeden ze svých účtů nastavit jako hlavní – ten pak uvidíte vždy na prvním místě – a ostatní naopak skrýt. Novou funkci využijete na Androidu, tak na iOS.

     

Založte si účet online na mobilu nebo tabletu! Nejdřív si v Apple Store stáhněte aplikaci Mobilní banka a nainstalujte ji. Aplikaci otevřete a na hlavní stránce vyberete možnost „Chci si založit účet online“. Dál pokračujte podle návodu. Na Androidu tuto funkci můžete využívat již od podzimu.