• Vše o KB
  • Novinky
  • Předávky darů z letošního kola Fondu Skupiny KB jsou u konce

Předávky darů z letošního kola Fondu Skupiny KB jsou u konce

Poslední dva projekty podpořené z Fondu Skupiny KB byly zaměřené na aktivizaci seniorů, mezigenerační setkávání i domácí péči. Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. pomohla podpořit Farní Charitu v Berouně a SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. se podílí na příspěvku pro Diecézní charitu Brno – Oblastní charitu Rajhrad.

12. 9. 2017 10:00
Témata

Farní charita v Berouně obdržela od Nadace Jistota 172 312 Kč na aktivizační program pro seniory a mezigenerační setkávání. Podpořený projekt má dvě části a je návazným na projekt, který Nadace Jistota podpořila v loňském roce.

„Cílem projektu je sblížit dvě navzájem vzdálené generace, přiblížit dětem, které již nejsou zvyklé na společný život s prarodiči, co znamená stáří, proč je na místě zachovávat stáří úctu a také fakt, že demence je nemoc. V loňském roce měly tyto programy kladnou odezvu, proto bychom rádi osvětu rozšířili a spolupracovali se všemi školami v okolí, které projeví o tuto formu edukace zájem.“

Jan Frank, projektový manažer organizace

Do Charity se vydal Jiří Mifek z Nadace Jistota spolu s Hanou Vaněčkovou a Davidem Formánkem z Modré pyramidy.

Diecézní charita v Rajhradě dostala 185 000 Kč na mzdy pečovatelek o seniory v domácím prostředí. Charita Rajhrad objíždí poměrně velké území moravského venkova a díky příspěvku si může udržet svůj standard kvalitní péče.

„Lidská práce, sounáležitost a profesionalita jsou základním pilířem této péče. Přítomností v důvěrném prostředí potřebných osob se nastavuje nebo zkvalitňuje proces udržování opečovávaných v sociální společenské platformě včetně jistoty vyřešení konkrétních potřeb a tím se zamezuje nedůstojným podmínkám a sociálnímu vyloučení."

Oldřich Haičman, ředitel organizace

Do Rajhradu při předávce daru zavítal za Nadaci Jistota Tomáš Talaš a Kamila Nosková s Pavlem Soldánem ze společnosti SG Equipment Finance.

zástupci Farní charity Beroun
Jiří Mifek a David Formánek se zástupci Farní charity Beroun
předávka daru v Rajhradě
Pavel Soldán, Jiřina Večeřová (ředitelka Oblastní charity Rajhrad), Tomáš Talaš a Kamila Nosková při předávce daru v Rajhradě