Ohlédnutí za rokem 2017 v Nadaci Jistota

V průběhu minulého roku se v Nadaci Jistota událo mnoho věcí. Podpořili jsme spoustu zajímavých projektů, navázali dlouhodobou spolupráci s novými partnery, uspořádali školení finanční gramotnosti, charitativní golfový turnaj nebo Týden s Nadací. Celkem jsme loni rozdělili 10 651 178 Kč, které nyní pomáhají na těch správných místech.

18. 1. 2018 10:00
Témata

Cílem Nadace Jistota je být silnou partnerkou pro celý život, základními pilíři nadace tak jsou raná péče, pomoc sociálně hendikepovaným dětem a dospívajícím, podpora zaměstnávání zdravotně hendikepovaných dospělých, aktivizace seniorů a paliativní a hospicová péče.

Proběhla čtyři kola Otevřeného fondu, která se věnovala zmíněným tématům. V rámci tohoto fondu bylo podpořeno 23 nových projektů v celkové hodnotě 3 407 810 Kč.

Na pomoc seniorům byl již tradičně zaměřen Fond Skupiny KB, v jehož rámci bylo ve spolupráci s dceřinými a sesterskými společnostmi Komerční banky podpořeno 9 organizací celkovou částkou 1 225 462 Kč.

Tradičně proběhla i Srdeční záležitost, program, ve kterém podporujeme dobrovolnické zapojení zaměstnanců tím, že poskytneme příspěvek ve výši až 100 000 Kč organizacím, které jsou pro ně takzvanou srdeční záležitostí a na jejichž chodu se dobrovolnicky podílejí. Z fondu Srdeční záležitost jsme letos rozdělili 865 350 Kč mezi 11 projektů zaměstnanců Skupiny KB.

Podporovali jsme i samotné zaměstnance, loni se z našeho krizového fondu dostalo pomoci 9 zaměstnanců Skupiny KB, rozděleno tak bylo 734 628 Kč.

Nejvíce peněz, tedy  4 414 928 Kč, jsme rozdělili z Fondu Jistota. Kromě již probíhajících projektů jsme v roce 2017 v tomto fondu navázali spolupráci s Centrem paliativní péče a s Českou společností paliativní medicíny, jejichž projekty rozvíjejí vzdělávání v oblasti paliativní péče a s organizací yourchance, která pomáhá lidem po odchodu z dětského domova.

Nefinanční podpory se od nás dostalo nízkoprahovým klubům, jejichž sociální pracovníci měli možnost absolvovat kurz finanční gramotnosti a kromě znalosti získali i potřebné materiály, aby mohli vše, co nejlépe předat svým dospívajícím klientům.

Hlavním dárcem Nadace Jistota zůstává Komerční banka a její dceřiné a sesterské společnosti, velmi důležití jsou pro nás ale i dárci z řad zaměstnanců Skupiny KB, kteří nám pravidelně přispívají. Kromě pravidelných dárců nás v loňském roce podpořili zaměstnanci i prostřednictvím účasti na golfovém turnaji, nebo zakoupením snídaně, kalendáře či fotografií. Veškeré podpory si velmi vážíme!

KB dort
Za dort děkujeme Hiporehabilitaci Krapet!