Bezpečnostní hrozba - srpen 2022

11. 8. 2022 14:00

Vážení klienti,

chtěli bychom vás opět upozornit na novou hrozbu. V posledních dnech se mezi prvními výsledky internetových vyhledávačů zobrazují podvodné odkazy, které vyvolávají dojem, že jde o oficiální stránky Komerční banky a internetového bankovnictví Mojebanka. Tyto stránky vypadají totožně a mohou uvést klienta v omyl že se nachází na reálných stránkách KB. Tyto stránky jsou vytvořeny s cílem získat přístup k Vašemu bankovnictví.

Doporučujeme: Nevyhledávejte naše stránky ve vyhledávači – jděte k nám přímo zadáním adresy mojebanka.cz nebo login.kb.cz do adresního řádku vašeho internetového prohlížeče.

Uložte si naše stránky do záložek prohlížeče a choďte k nám rovnou z nich. Podvodné odkazy se tváří například jako reklamy a na stránkách vyhledávače jsou umístěny nad reálnými stránkami KB. Doporučujeme Vám kontrolovat hypertextový odkaz stránek na kterých se přihlašujete do Vašeho bankovnictví. Doporučujeme také řídit se pokyny z bezpečnostního desatera.

Zároveň bychom na vás rádi apelovali, abyste zejména v tomto čase obzvláště věnovali pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči a bezpečnostním barevným kódem.

Zjistěte víc o tom, jak můžete chránit svůj počítač.

Pokud jste na podvodných stránkách vyplnili své přihlašovací údaje, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel.: +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Vaše Komerční banka, a.s.