Podvodné e-maily Phishing

Vážení klienti,
rádi bychom Vás opět upozornili na novou vlnu podvodných emailů, které mají vyvolat dojem výzvy týkající se zablokování Vašeho KB klíče. Klient je vyzván k reakci na podvodný odkaz, kde jsou následně na podvodných stránkách vyžádány přihlašovací údaje do bankovnictví a údaje k platební kartě.

13. 7. 2023 10:30

Na odkaz neklikejte a tento e-mail smažte! Komerční banka oznámení tohoto typu nerozesílá a aktivaci aplikací ani podobné úkony touto formou samozřejmě nevyžaduje. Doporučujeme Vám neotevírat žádné e-maily z neznámého zdroje, neklikat na neznámé odkazy v nich uvedené a nevyplňovat přihlašovací údaje či údaje o platební kartě. U podobných e-mailů se také doporučujeme řídit dalšími pokyny z bezpečnostního desatera.

Zároveň bychom na Vás rádi apelovali, abyste zejména v tomto čase obzvláště věnovali pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči. Svou nepozorností můžete lehce otevřít podvodníkovi cestu k Vašim financím.

Podvodný e-mail, který podvodníci rozesílají má tuto formu:

Podvodný e-mail

Pokud jste podobný e-mail dostali, otevřeli ho a klikli na odkaz v něm, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel: 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.