Podvodné stránky KB ve vyhledávačích

Vážení klienti,
Opět musíme upozornit na trik podvodníků, kdy se mezi prvními výsledky internetových vyhledávačů zobrazují podvodné odkazy, které se snaží vzbudit dojem, že jde o oficiální stránky Komerční banky a internetového bankovnictví Mojebanka. Tyto stránky vypadají totožně a mohou uvést klienta v omyl, že se nachází na reálných stránkách KB. Tyto stránky jsou vytvořeny s cílem získat přístup k Vašemu bankovnictví.

1. 11. 2023 10:30

Doporučujeme: Nepoužívejte vyhledávače pro přístup k internetovému bankovnictví – jděte k nám přímo zadáním adresy mojebanka.cz, login.kb.cz nebo plus.kb.cz do adresního řádku vašeho internetového prohlížeče.

Nejbezpečnější možností, jak se tomuto podvodu vyhnout, je mít naše stránky uloženy v záložce vašeho prohlížeče. Podvodné odkazy se tváří například jako reklamy a na stránkách vyhledávače jsou umístěny nad reálnými stránkami KB. Doporučujeme Vám kontrolovat hypertextový odkaz stránek na kterých se přihlašujete do Vašeho bankovnictví. Doporučujeme také řídit se pokyny z bezpečnostního desatera.

Zároveň bychom na vás rádi apelovali, abyste zejména v tomto čase obzvláště věnovali pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči a bezpečnostním barevným kódem.

Pokud jste na podvodných stránkách vyplnili své přihlašovací údaje, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel.: +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Vaše Komerční banka, a.s.

Ukázka podvodné stránky v prohlížeči