Upozornění na podvodné stránky KB ve vyhledávačích

Vážení klienti,
Opět musíme upozornit na trik podvodníků, kdy se mezi prvními výsledky internetových vyhledávačů zobrazují podvodné odkazy, které se snaží vzbudit dojem, že jde o oficiální stránky Komerční banky a internetového bankovnictví Mojebanka. Tyto stránky vypadají totožně a mohou uvést klienta v omyl, že se nachází na reálných stránkách KB. Tyto stránky jsou vytvořeny s cílem získat přístup k Vašemu bankovnictví.

1. 11. 2023 10:30

Doporučujeme: Nepoužívejte vyhledávače pro přístup k internetovému bankovnictví – jděte k nám přímo zadáním adresy mojebanka.cz, login.kb.cz nebo plus.kb.cz do adresního řádku vašeho internetového prohlížeče.

Nejbezpečnější možností, jak se tomuto podvodu vyhnout, je mít naše stránky uloženy v záložce vašeho prohlížeče. Podvodné odkazy se tváří například jako reklamy a na stránkách vyhledávače jsou umístěny nad reálnými stránkami KB. Doporučujeme Vám kontrolovat hypertextový odkaz stránek na kterých se přihlašujete do Vašeho bankovnictví. Doporučujeme také řídit se pokyny z bezpečnostního desatera.

Zároveň bychom na vás rádi apelovali, abyste zejména v tomto čase obzvláště věnovali pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči a bezpečnostním barevným kódem.

Pokud jste na podvodných stránkách vyplnili své přihlašovací údaje, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel.: +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Vaše Komerční banka, a.s.

Ukázka podvodné stránky v prohlížeči